HABER

Sosyal medyada gündem olmuştu: O çocukların hikayesi ortaya çıktı

Fenerbahçe basketbol takımının Final Four’daki şampiyonluğundan birkaç gün sonra Kars Kocaköy’de yaşayan 3 kardeşin küçülmüş sarı-lacivert kazaklarıyla çekilmiş fotoğrafı Twitter’da gündem oldu. 3 kuşak Fenerbahçeli olan baba Ali Çağin, “Orijinal formaya paramız yetmediği için kazakları 2 yıl önce tanesi 10 liradan almıştım” dedi. İşte o babanın anlattığı yürek burkan ayrıntılar...

Sosyal medyada gündem olmuştu: O çocukların hikayesi ortaya çıktı

Fenerbahçe’nin Euroleague şampiyonluğunun yankılarının sürdüğü günlerde, Twitter’da paylaşılan 3 küçük Fenerli; Adem Ömer (8), Ahmet Baran (6) ve Muhammed Sait Çağin’in fotoğrafının hikâyesini, babaları Ali Çağin Gazete Habertürk’ten Öznur Karslı'ya anlattı.

Gaziantep’te su arıtma cihazları satışı yapan baba Çağin, işi nedeniyle ailesini 3 ayda bir görebiliyor. Kars’a her dönüşünde de yolunu gözleyen 3 oğlunu sarı-lacivert hediyelerle sevindirmeye çalışıyor. 3 kuşak Fenerbahçeli olduklarını belirten Ali Çağin, babasının üye olduğu Fenerbahçe’den aidat parası nedeniyle kulüp üyeliğinin iptal olduğunu anlatıyor.

''LİSANSLI FORMALARA GÜCÜM YETMİYOR''

Baba Ali Çağin, 2 yıl önce iş dönüşü tanesini 10 liraya satın aldığı sarılacivert renkli kazaklar için “Aslında o kazakları Gaziantep’ten Kars’a dönerken almıştım. Lisanslı formalara gücüm yetmiyor. Battaniye ve yastık takımından sonra, tanesi 10 liradan bu kazakları almıştım. Üzerinde arması da vardı. Kazaklar küçüldü, renkleri soldu ama hâlâ giymeye devam ediyorlar. Bu sarı-lacivert şeritli kazakların aynısını çocukluğumda annem benim için örmüştü. Maçları FB TV’den takip ediyorlar. Onun dışında maç izleme şansları yok” dedi.

Ailede yeni doğan çocuklar konuşmaya başladığı sıralarda onlara Fenerbahçe aşkını işlemeye başladıklarını söyleyen Çağin, “Ailemizde kim varsa Fenerbahçeli. Oğullarımın şimdiki isteği Fenerbahçe logolu spor ayakkabı. Dışarıda gezerken armalı, logolu bir ürün gördüklerinde hemen istiyorlar. Kars’a döndüğümde bu isteklerini de yerine getireceğim” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Anlamıyorum hey ahalii bu bir drammı bu bir sosyal medyayı sallayacak habermi. Na mazlumlar var bir ekmeğe muhtaç ne mazlumlar var hergün ölen. Derdimiz formamı ?bedenimi küçük gelmiş babasımı koymuş internete..ne kadar önemli hemen yeni formlar gönderilsin.
@serdar75491 Beyinsiz br çocuk ruhundan anlayamayacak kadar fanatiksin. Yazıklarolsun sen ve senin gibilere. Nasıl da belli ediyorsun fanatik antifenerli olduğunu... Ayıp çok ayıp. Bu kadar olmaz. Anlatılmak istenen formamı o çocukların forma renkleri önemli değil. O çocuk BJK, GS veya Trabzonsporlu olabilirdi. Onlarda vardır. Büyük kulüplere bazı işler düşüyor. Senin gibi taraftarların bu ülkede yeri yok.
Lisanslı forma bizde alamıyoruz ne var ki bunda
FB Lİ OLMAK BU OLSA GEREK DAMARLARINDAN AKAN KAN SARI LACİVERT GERÇEK BU DİĞERLERİ TEFERRUAT
Geri Dön