HABER

Staja gitti hastanede ölüsü bulundu

Kırıkkale Sağlık Meslek Lisesi'nde (SML) okuyan 2'nci sınıf öğrencisi, akşam staj yaptığı gittiği Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nin ameliyat odasında sabah ölü bulundu.

Staja gitti hastanede ölüsü bulundu

Ankara'nın Altındağ ilçesi nüfusuna kayıtıl olan ve Kırıkkale'nin Sanayi Mahallesi'nde oturan, İl Özel İdare Genel Sekreterliği'nde ise plan-proje müdürü olan Mehmet Cebeci'nin diğeri kız iki çocuğundan biri olan SML Anestezi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Ahmet Sait Cebeci, hafta sonu olmasına rağmen dün akşam saat 19.00'da gönüllü olarak arkadaşları Onur Akkuzulu Deniz Şeran ile birlikte staj için Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne gitti. Cebeci, daha sonra saat 01.00 sıralarında arkadaşlarına uykusunun geldiğini belirterek, hastanenin ameliyathane odasına giderek yattı. Aynı okulda okuyan ve hastanede staj yayan diğer 2 öğrenci, sabah görev bitiminde arkadaşları olan Cebeci'nin odasına giderek kaldırmak istedi. Cebeci'nin uyanmadığını gören öğrenci arkadaşları, nefes almadını ve öldüğünü görünce büyük bir şok yaşayıp, durumu hastanede çalışan görevlilere haber verdiler.

Yapılan araştırma sonucu talihsiz öğrenc Ahmet Sait Cebeci'nin daha önce Akdeniz Anemisi hastalığına yakalandığı, kansızlık ve nefes darlığı rahatsızlığı bulunduğu öğrenildi. SML öğrencisi Cebeci'nin ölümünü duyan okul arkadaşları ile ailesi sabah saatlerinde okula gelerek göz yaşı döktü. Ayakta durmakta güçlük çeken ve adeta yıkılan talihsiz öğrencinin ailesi konuşamadı.

Olayı duyan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Ergül Demiral da hastaneye gelerek yetkililerden bilgi alıp, ailesini teskin etmeye çalıştı. Demiral yaptığı açıklamada, "Bugün sabah elim bir olayla ilgili arkadaşlar haber verdi. Bize, staj için gelen Anestezi bölümü öğrencilerinden Ahmet Sait Cebeci gönüllü olarak hafta sonu akşam saat 19.00'da staja gelip, gece kaldı. Arkadaşları sabah cenazesiyle karşılaşmışlar. Daha önce kardiyo problemleri olduğu bildirildi. Kesin sonuç otopsiden sonra ortaya çıkacak. Gerekli açıklamayı daha sonra yapacağız. Konuyu valiliğe ve Sağlık Bakanlığı'na bildirdik" dedi.

SML öğrencisi Ahmet Sait Cebeci'nin cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi icinAnkara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön