Şule Çet'in son görüntüleri... Ölüme böyle gitti

Ankara'da, bir plazanın 20'nci katında düşerek yaşamını yitiren Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı 2'nci sınıf öğrencisi Şule Çet'in (23), ölümünden kısa süre önceki görüntüleri ortaya çıktı. Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ın, Çet'in ölümünün aydınlatılması için başlatılan soruşturmayı bizzat takip ettiği ve intihar yönünden başlatılan soruşturmanın cinayet soruşturmasına dönüştürüldüğü öğrenildi.

Şule Çet, doğum günü olan 29 Mayıs gecesi, Çankaya'da bulunan plazanın 20'nci katından düşerek yaşamını yetirdi. Olay sonrası başlatılan soruşturmaya göre Çet, okul harçlığını çıkarmak için çalıştığı iş yerinden, işe sonradan ortak olan kişi tarafından çıkarıldı. Bunun üzerine asistanlığını yaptığı Ç.A, Çet'i arayarak, "Yeni ortağımızla konuşuruz, yeniden işe dönersin, ofiste buluşup konuşuruz” diyerek 28 Mayıs 2018 tarihinde genç kızla randevulaştı. Çet, buluştuğu Ç.A. ve B.Y. ile saat 23.54'te plazaya geldi. 29 Mayıs saat 04.00 sıralarında da Çet plazanın 20'nci katından düşerek yaşamını yitirdi.

İFADESİNDE 'İNTİHAR ETTİ' DEDİ

Olaydan sonra gözaltına alına Ç.A., Çet'in, bulundukları odadan ayrıldığını ve bir süre sonra yanına gittiğinde intihar etmek için pencereye çıktığını gördüğünü söyledi. Ç.A. ifadesinde, "Kendini sarkıtmış, 'atlayacağım' diyordu. Tutup çekmeye çalıştım, ancak engelleyemedim" dedi. Ç.A. ve B.Y., ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

İfadesi alınan ev arkadaşı ise Çet'in aynı gece cep telefonundan “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor” diye mesaj attığını söyledi.

sule1

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU

İfadelerdeki çelişkiler ve genç kızın ölümündeki soru işaretleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı derinleştirdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ın bizzat takip ettiği soruşturmanın cinayet soruşturmasına dönüştürüldüğü ve bu kapsamda Ç.A. ve B.Y.'nin tekrar ifadelerinin alındığı öğrenildi. İfadelerinin ardından delil yetersizliği nedeniyle tekrar serbest bırakılan Ç.A. ve B.Y. için, soruşturma tamamlanana kadar yurt dışına çıkış yasağı konulduğu, her iki kişiye de haftada bir kez karakola imza atma zorunluluğu getirildiği belirtildi.

sule3

CEP TELEFONU İNCELENECEK

Çet'in, ölümünden önce kimlerle görüştüğü ve attığı mesajların tespiti için cep telefonu incelemeye alındı. Ancak genç kızın cep telefonu, şifre olması nedeniyle incelenemedi. Savcılık şifrenin kırılarak incelenmesi için telefonu Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderdi. Öte yandan her 3 kişinin alkollü olup olmadıklarının ya da uyuşturucu alıp almadıklarının tespiti için Adli Tıp Kurumu incelemesinin sürdüğü, Ç.A.'nın tırnaklarından alınan doku örneklerinin de inceleme için Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği ifade edildi.

sule2

GÖRÜNTÜLERDE BİRLİKTE PLAZAYA GİRİYORLAR

Soruşturmayı yürüten savcılık plazadaki güvenlik kamera görüntülerini de incelemeye aldı. Görüntülerde olay öncesi Ç.A., plazaya giriyor ve güvenlik görevlisi ile konuşuyor. Ç.A. dışarı çıkıyor ve arkasından Şule Çet, B.Y. ile içeri giriyor. B.Y. elindeki yiyecek olduğu tahmin edilen poşeti güvenlik görevlisine veriyor ve ardından da asansöre doğru gidiyorlar. Ç.A. da Çet ve B.Y.'den sonra tekrar içeri girerek üst kata çıkıyor. Olayın yaşandığı andan itibaren de Ç.A. ve B.Y. plazanın dışına çıkıyor. Bu anlar koridor karanlık olduğu için tam olarak belli olmuyor. Ancak bir süre sonra güvenlik görevlilerinin yanına gelen B.Y.'nin üzüntülü tavırları dikkat çekiyor. Güvenlik görevlileriyle telaşlı bir şekilde konuşan B.Y. cep telefonuyla da birilerini arıyor.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. kıza kimbilir iş vaadiyle neler yaptınız yapmaya kalktınız.
@locopoco herkesin aklı var dimi şan şöhret olucam param olucak diye herseye inanıp herseyi yapar olmuş kadınlarımız kızlarımız
tamam da kardesim o saatte tek basina o adamla niyr gidiyor
@mcavus_002 bi emanet varmış onu verecekmiş
SUÇLULAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI
Genç kızın öldürüldüğü konusunda şüphe yok.Allah ailesine yakınlarına sabır versin. Çok acı bir Türkiye erkek manzarası. Ortalık sapık ve magandadan geçilmiyor. Başta kızlarımız herkes sürekli gardını yukarıda tutarak hareket etmek zorunda. O adamlar ile o saatte plazaya gitmekle çok büyük bir hata yapmış ve maalesef bedeli hayatı olmuş. Cezalar caydırıcı olmadığı sürece ve bugün ülkede yaratılmış erkek egemen ortamda bu canileri engellemek zor. Tek çare insanların çok uyanık ve tetikte hareket etmeleridir.
Yaşama bilincine bile sahip olmayan yeni nesil.
Güzel kızmış daha çok kullanılırdı niye attılar ki
@izzetiy yoruma bak,terbiyesiz,cani,zihniyete bak,vicdan yoksunu...
Gece 23:45' te ne iş görüşmesiymiş!? Ailesine sabırlar diliyorum.
tamamda sen gece plazada ne işin var
madem iş ise arayışiın ne işin var gece 23.45 te randevulaşıyorusn.Mesai saatimi bu? pisliklerden her şey beklenir.Gözlerin mi döndü bu saatde iş görüşmesimi olur?
ölmek için kimse genç değildir.
İşten çıkarılan bir kızı tekrar başka bir iş bulma vaadi için otele çağırmak?????
CİNAYET OLDUĞU APAÇIK ORTADA... GENÇ İŞ ADAMI...BU KADAR MI İŞKOLİK OLDUNUZ LAN BİR DE ŞORTLA RAHATLIĞA BAKIN YA İŞ GÖRÜŞECEKMİŞ O SAATTE , ASLINDA KENDİLERİNİ SİZİN GİBİ ÇAKALLARA MEZE YAPANLARDA SUÇ NE DİYEYİM Kİ, AMA İNANIYORUM Kİ O GENCECİK KIZIN GÜNAHININ AZABINI HER GÜN ÇEKECEKSİNİZ....
bence darp sonucu öldü ve intihar süsü vermek amacıyla atıldı.
Diğer Haberler