HABER

'Suriyeliler Arapça küfür ediyor' diyerek lastik yakıp yol kapattılar

Adana'da oturan Suriye vatandaşlarının Arapça küfrettiğini ileri süren mahalle sakinleri, lastik yakarak yol kapatıp, "Burası Türkiye, demokrasiden çıkış yok" sloganı attı. Olay yerine Çevik Kuvvet Şubesi'ne bağlı TOMA ile Terörle Mücadele ve Asayiş şubelerinden çok sayıda ekip sevk edildi. Eylem nedeniyle Karataş Bulvarı'nda trafik yaklaşık bir saat durdu. Polisin uyarısıyla grup dağılırken, TOMA ile yanan lastikler su sıkarak söndürüldükten sonra yol yeniden trafiğe açıldı.

Adana'nın Yüreğir ilçesinin Doğankent mahallesi Haşim Dalgıç Caddesi üzerinde bulunan bir kahvehaneye gelen ve Suriyeli oldukları ileri sürülen 10 kişilik grup, iddiaya göre kendi aralarında Arapça konuşmaya başladı.

Arapça konuşan grubun kendilerine küfür ettiğini ileri süren mahalle sakinleri, toplanıp, Suriye vatandaşlarının kaldığı çadırlara yöneldi.

YOLU KAPATIP LASTİK YAKTILAR

Polis ekipleri, grubu uyararak dağılmasını istedi. Polisin uyarısı üzerine Suriyeli mültecilerin yaşadığı bölgeden uzaklaşan grup, Karataş Bulvarı'nı trafiğe kapattı.

Caddeye yerleştirdikleri lastikleri ateşe veren yaklaşık 150 kişilik grup, "Burası Türkiye, Demokrasiden çıkış yok" diye slogan attı.

YOL YENİDEN TRAFİĞE AÇILDI

Olay yerine Çevik Kuvvet Şubesi'ne bağlı TOMA, Terörle Mücadele ve Asayiş şubelerinden çok sayıda ekip sevk edildi.

Eylem nedeniyle Karataş Bulvarı'nda trafik yaklaşık bir saat durdu. Polisin uyarısıyla grup dağılırken, TOMA ile yanan lastikler su sıkarak söndürüldükten sonra yol yeniden trafiğe açıldı. (İHA / DHA)

Geri Dön