Survivor parkuru gibi ev yolu!

Ordu'daki Altunordu ilçesinde yaşayan Abdullah Türkmen, evine ulaşmak için ırmak içerisine yerleştirdiği taşları kullanarak ulaşım sağlıyor. Yolu olmayan evine ulaşmak için Survivor parkurlarını aratmayan zorlukları aşmaya çalışan Türken, su debisinin yükseldiği zaman evine giriş-çıkış yapamıyor.

Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Arpaköy Mahallesi’nde eşi ile birlikte yaşayan 59 yaşındaki Abdullah Türkmen, yaklaşık 8 yıl önce ırmağın karşı tarafındaki kendine ait araziye tek katlı müstakil bir ev yaptı. Evin inşaat malzemelerini ve gerekli ekipmanları güçlükle ırmaktan geçirerek inşaatını tamamlayan Türkmen, yolu olmayan evine gelmek isteyen misafirlerin kimi zaman çekindiğini belirterek, ilk kez görenlerin ise şaşırdığını söyledi. Çiftçilikle de uğraşan Abdullah Türkmen, hayvanlarının besilerini de sırtına alıp, ırmak üzerine inşa edilen 50 metre uzunluğundaki taşları kullanarak, karşı tarafa geçiriyor.

'DÜĞÜNE VE CENAZEYE BURADAN GİDİYORUM, BAŞKA YOLUM YOK'

Evine ulaşım sağlayacak bir yolunun olmadığını ve sürekli olarak ırmak içerisine yerleştirilen taşları kullanarak evine giriş çıkış yaptığını anlatan Abdullah Türkmen, “Burada yolum yok, kendi imkanlarım ile bu kadar yol düzeneği yapmaya çalıştım. Bu taşların üzerinden hayvanların yemini ve yiyeceğini sıkıntılı bir şekilde taşımaya çalışıyorum. Düğüne ve cenazeye buradan geçiyorum, buradan başka yolum yok. O 50 kilogramlık yemleri ben karşıdan karşıya sırtımda çekmek zorundayım” dedi.

'SU YÜKSELDİĞİ ZAMAN GEÇİŞ SAĞLAYAMIYORUZ'

yol

Türkmen, bazı insanların misafirliğe gelmeye çekindiklerini ve su yükseldiği zaman sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Su yükseldiği zaman geçiş sağlayamıyoruz. Benim sıkıntım bu. Bir süre önce kendi imkanlarımla beton döktüm, arazili araçlar geçebilsin diye ama başaramadık. 8 senedir bu şekilde mücadele ediyorum” şeklinde konuştu.

'ORDU VALİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN'

yol3

Ordu Valisi Tuncay Sonel’in, bir program dönüşü davet üzerine kendilerine misafir olduğunu ve sıkıntılarını dinlediğini belirterek teşekkürlerini ileten Abdullah Türkmen, “Ben Ordu’ya yem almaya gidince yeni gelen Valimiz Tuncay Sonel buraya kadar gelmiş, kendisine nezaketinden dolayı çok teşekkür ederim. Allah ondan razı olsun. Eşime yol sözü vermiş, inşallah Ordu’muza da çok büyük yatırımları olur. Sayın valimiz buraya kadar gelmiş ki bunun ucunda da bir ışık gördük. İnşallah dileğim yerine gelir ben de bu yükü çekmekten kurtulurum. Sayın Valimizden Allah sonuna kadar razı olsun kapımıza gelmiş, yol yapılmasa dahi valimize her zaman kapımız açık” diye konuştu. (İHA)

yol5

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Mağduriyete bak sen!.Evini dereye yap sonra dereden şikayet et,derenin,doğanın düzenini boz!.
kardesim o ev 30 yildir orda, ve o insan oranin yerlisi. Evide biliyorum. bizim orada dere yanina ev yapamazsin diye bisey yok, cunku heryer dere zatenn ve indanlarin tapulu imatli arsasi. her akliniza geleni yazacaginiza bi arastirin
Doğanın düzenini bozmuş. Daha önce nerde kalıyormuş. Dere yatağına ev yapmasına kim izin vermiş. Bence olaylara buradan bakılmalı. Sen git yerleşim yeri olarak belirlenen alan dışına ev yap. Hem doğayı harap et hemde extra hizmet bekle.
ev 30 yillik, tapulu imarli arsa. Adam istanbulda yapamamis evine donmus olamazmi.
@ademyukse ugrak_2018 Olamaz!
Resmen ormana yumulmuşsun. İstanbul, Kocaeli gibi büyükşehirlerde tamamen yerleşime açılmış tamamı konut dolu olan fakat orman vasfında görünen yerler var ve buradaki insanlar mahkemeden ceza alıyorlar. Bu vatandaşın yeri ne şimdi? Orman değilse nedir burası?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler