HABER

"Takva" filminin tanıtımı yapıldı

Ankara (AA) 12. Avrupa Filmleri Festivali kapsamında bu akşam galası yapılacak "Takva" filmi basına tanıtıldı. Film 1 Aralık 2006 tarihinde seyirciyle buluşacak.
Limak Ambassadore otelde tanıtım toplantısına filmin oyuncuları Güven Kıraç, Erkan Can, Settar Tanrıöğen, senaristi Önder Çakar ile Ankara Sinema Derneği Başkanı ve Avrupa Filmleri Festivali Genel Sekreteri Ahmet Boyacıoğlu katıldı.

Senarist Önder Çakar, filme gelecek tepkileri merakla beklediklerini belirterek, "Filmin kendine ait bir fikri var. Seyirci o fikri ne kadar paylaşacak ya da eleştirecek, onu biz de merak ediyoruz" dedi.

Filmde işledikleri "tarikat" konusunun Türkiye'de her dönemin sorunu olduğunu ifade eden Çakar, filmi yaparken "Türkiye'de özel bir Müslüman kesim var. Bir Müslüman filmi yapalım ve o kesimi sinemaya çekelim" düşüncesi olmadığını ifade etti.

Filmde görülen Fatih Camisi dışında hiçbir mekanın orijinal olmadığını belirten Çakar, Fatih Akın'ın filmin post prodüksiyonuna katkısıyla filmin montajı ve sesinin uluslararası standartlara ulaştığını söyledi.

12. Avrupa Filmleri Festivalinin biletlerini Pazartesi günü öğlen satışa çıkardıklarını belirten Ahmet Boyacıoğlu, "Takva" filminin biletlerinin bittiğini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön