Tanıtım tarihi duyuruldu! Bir Nokia efsanesi daha küllerinden doğuyor

HMD Global bünyesinde yaşamına devam eden Nokia ilk Android'li akıllı telefonu Nokia X'i yeniden üretiyor. Nokia'nın iPhone X'e benzeyecek akıllı telefonu Nokia X'in tanıtım tarihi ise çok ama çok yakın.

Tanıtım tarihi duyuruldu! Bir Nokia efsanesi daha küllerinden doğuyor

Nokia 3310'dan sonra bir efsane modelini daha deyim yerindeyse diriltiyor. Bu anlamda Nokia'nın sıradaki hedefi Nokia X. Nokia'nın ürettiği ilk Android’li akıllı telefon olan Nokia X, çıktığı dönem hevesleri kursakta bırakmıştı. Nokia'nın bundan böyle Android kullanacağını zanneden birçok kişi Nokia X’in Nokia için milat olacağını düşünüyordu ancak öyle olmadı. Çeşitli kısıtlamalarla gelen Nokia X’in ateşi çabuk söndü. Fakat şimdi durum hiç de öyle çabuk sönecekmiş gibi değil.

nokiaaa

NOKİA X ÖZELLİKLERİ

Nokia X'ten sonra HMD Global çatısı altında tekrar Android'li akıllı telefon üretmeye başlayan Nokia, yeni Nokia X'i üst seviye olarak konumlandıracak. iPhone X gibi X takısına ver verilen telefonda, Snapdragon 845 işlemci, 6GB RAM ve Zeiss ile birlikte geliştirilen çift kamera yer alacak. Siz de benim gibi Nokia X'i görmek için heyecanlanıyorsanız merak etmeyin. HMD Global'e göre yeni akıllı telefonu çok yakında göreceksiniz.

İŞTE NOKİA X'İN TANITIM TARİHİ

HMD Global'den yapılan açıklamaya göre Nokia X, 27 Nisan’da Çin'de düzenlenecek olan etkinlikte görücüye çıkacak. Nokia'nın üst seviye cihazlarla rekabete sokacağı Nokia’in fiyatı ise belli değil.

Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler