HABER

Taraf yazarından gündemi sarsacak iddia

Taraf yazarı Emre Uslu, son günlerde yaşanan cemaat tartışmalarının arka planıyla ilgili şok bir iddiada bulundu.

Taraf yazarından gündemi sarsacak iddia

Uslu 'Korkarım 2012 kolay geçmeyecek' başlıklı bugünkü köşe yazısında Gülen cemaati mensubu isimlere saldırı düzenlenebileceğini ileri sürdü.

Uslu, 2004-2005 yıllarında başlatılan misyonerlik tartışması ve sonrasındaki misyoner cinayetleri ile Hrant Dink’in öldürülmesiyle sonuçlanan sürecin bir benzerinin bugünlerde cemaat üzerinden yaşandığına dikkat çekti. Cemaate yönelik saldırıların yaşanabileceği uyarısında bulunan Uslu, yazısında "Bugün de Gülen cemaati için böylesi bir ortam yaratılıyor ve muhtemelen Ogün Samast ve Yasin Hayal gibi kişilerin cemaatten birilerine saldırmaları için zemin hazırlanıyor. Bu süreç iki tarafı da kesen Gladyo kılıcı gibi bir süreç. Hem Kürt hem Türk milliyetçilerinin aynı anda cemaate saldırılmaları için psikolojik zemin hazırlanıyor. Bu nedenle de doğrusu 2012’den kaygılıyım." uyarısında bulundu.

İŞTE YAZININ O BÖLÜMÜ
Son dönemlerde bağlamsız ve suni bir cemaat tartışması başlatıldı. Bu tartışmayı son derece kaygıyla izliyorum. Bu tartışmanın arka planını çok iyi bilirim. Hiçbir doğru tarafı olmadığı halde birtakım bilgiler kamuoyuna pompalanarak kamuoyu hazırlanır. Bunun nedeni yapılacak operasyonlara hazırlıktır. 2004-2005 yıllarında başlatılan “misyonerlik” tartışması bu operasyon sürecinin en güzel örneğidir. O dönem de öylesi bir tehlike yokken sanki her apartmanda bir kilise varmış algısı yaratılmıştı ve sonunda misyonerleri ve Hrant Dink’in öldürülmesi süreci geldi. Bugün de Gülen cemaati için böylesi bir ortam yaratılıyor ve muhtemelen Ogün Samast ve Yasin Hayal gibi kişilerin cemaatten birilerine saldırmaları için zemin hazırlanıyor. Bu süreç iki tarafı da kesen Gladyo kılıcı gibi bir süreç. Hem Kürt hem Türk milliyetçilerinin aynı anda cemaate saldırılmaları için psikolojik zemin hazırlanıyor. Bu nedenle de doğrusu 2012’den kaygılıyım.

Daha da kötüsü bunları yazdığınız ve gelecek tehlikeye karşı açıkça uyarılarda bulunduğunuz halde altında başka nedenler aranıyor. Bu da körlüğü daha da derinleştiriyor. Asıl bu nedenle kaygılıyım 2012’den...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler