Tatil ayı ‘Eylül’ olacak

Tatil.com Genel Müdürü Serdar Şahin tatilcilerin son dönemde aşırı sıcaklardan kaçmak ve daha uygun tatil fırsatlarından yararlanmak için Eylül ayını tercih ettiklerini belirtti.

Tatil.com Genel Müdürü Serdar Şahin “Tatilciler bilinçlenip yıllar geçtikçe eylül ayına olan talep artıyor. Bu gidişle birkaç yıl sonra eylül ayı Türk turizmi için çok daha verimli bir ay olacak” dedi.

Şahin tatile gidemeyenler için ‘Eylül’ ayında yüzde 20’ye varan indirimlerle tatil yapabilme fırsatlarını anlattı.

Yaz tatili sezonunun son günlerini yaşadığımız bugünlerde tatile çıkamayanlar için son bir fırsat var. Eylül ayında yüzde 20 daha uygun fiyata tatile çıkmak mümkün. Tatil.com Genel Müdürü Serdar Şahin ‘Eylül’ ayında tatile çıkmanın fırsatlarını anlattı.

Yurtdışında daha önceki yıllarda keşfedilen ‘Eylül ayında tatil’ artık Türkiye’de de çokça tercih edilmeye başladı. Temmuz ve Ağustos aylarındaki aşırı sıcaklar Avrupalı ve Rus turistlerin özellikle tatil için eylül ayını seçmelerine neden olduğunu söyleyen tatil.com Genel Müdürü Serdar Şahin “Eylül ayının tercih edilmesinin birçok nedeni var, örneğin Antalya'yı ele alırsak Antalya'da temmuz ve ağustos ayları bunaltıcı sıcaklarla geçiyor. Sıcaklık 45 derecelere kadar çıkıyor. Oysa eylül ayında sıcaklıklar 30 derecelere kadar düşüyor. Diğer bir avantaj ise otellerin fiyat politikalarına göre genelde ağustos sonu itibarı ile fiyatlar bir önceki döneme göre yüzde 20’ye varan oranlarda düşüyor, örneğin ağustos ayında geceliği 200 lira olan bir tesisi 160 liraya alabiliyorsunuz hatta eylülün ikinci yarısı daha da düşüyor 130 liraya kadar alabiliyorsunuz” diye konuştu.

“Tatilciler bilinçlendikçe eylül ayına olan talep artacak”

Eylül ayının tercih edilmesinin bir diğer nedeninin de yüksek sezon denen haziran, temmuz ve ağustos aylarındaki kalabalık ve hengamenin sona ermesi olduğunu anlatan tatil.com Genel Müdürü Serdar Şahin sözlerini şöyle sonlandırdı: “Eylül ayı daha sakin ve dingin geçiyor. Plajda şezlong bulmak, açık büfede sıra beklemek gibi sıkıntılar eylül ayında olmuyor. Tatilciler bilinçlendikçe yıl be yıl eylül ayına olan talep artıyor. Bu gidişle birkaç yıl sonra eylül ayı da Türk turizmi için çok verimli bir ay olacak."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler