HABER

Tecavüz mağduruna polisten skandal soru: En çok hangisinden zevk aldın?

Tecavüz mağduruna polisten skandal soru: En çok hangisinden zevk aldın?

Hindistan'da toplu tecavüz kurbanı bir kadına, polis en çok hangi tecavüzcüden 'zevk aldığını' sorarak bir insanlık ayıbına imza attı.

Hindistan'ın Kerala eyaletinde toplu tecavüze uğrayan bir kadına, polis sorgusu esnasında 'Hangi tecavüzcüden en çok zevk aldığı' sorusunun sorulduğu ortaya çıktı, kadın hareketleri ve özellikle sosyal medya olaya büyük tepki gösterdi.

'POLİS GÜNLERCE BEKLETTİ VE AŞAĞILAYICI SORULAR SORDU'

Independent'ta yer alan habere göre, yaşadıklarını, tecavüzcüleri ve polisten aldığı tehditleri düzenlediği bir basın toplantısında anlatan kadın, "Polis beni günlerce bekletti ve küçük düşürücü, aşağılayıcı sorular sordu. Bir keresinde bana, tecavüzcülerinden hangisinin bana en çok zevk verdiğini sordular" diye konuştu.

EŞİNİN ARKADAŞI OLDUĞUNU SÖYLEYEN 4 ERKEK TARAFINDAN TECAVÜZE UĞRAMIŞ

Tecavüze uğramasının ardından bir de güvenlik güçlerinin 'manevi şiddet'ine maruz kalan kadın, "Eşimin arkadaşı olduklarını söyleyen dört erkek, iki yıl önce evimize gelip bana eşimin bir kaza geçirdiğini, hastanede olduğunu söylediler. Onlarla gittim ve tecavüze uğradım" dedi.

TEHDİT ETMİŞLER

Kadının anlattığına göre, tecavüzcüleri, yaşadıklarını birilerine anlatması hâlinde tecavüz görüntülerini yayınlamakla ve polise giderse çocuklarını öldürmekle tehdit etti.

EŞİNE YAŞADIKLARINI AYLAR SONRA ANLATABİLMİŞ

Yaşadıklarını birkaç ay sonra anlattığı eşinin, kendisini polise gitmeye ikna ettiğini söyleyen kadın, "Polis beni günlerce bekletti. Bana küçük düşürücü sorular sordu. Bir keresinde bana, tecavüzcülerinden hangisinin bana en çok zevk verdiğini sordular" dedi.

'POLİSİN SORULARINA YANIT VERMEK BENİM İÇİN RUHSAL TECAVÜZDÜ'

"Polisin sorularına yanıt vermek benim için ruhsal bir tecavüzdü. Belki de kanıtımın olmadığını bildikleri için bana psikolojik işkence yaptılar. Polislerin tehditleri ve beni küçük düşüren davranışları katlanılamaz bir hâl almıştı" diyen tecavüz kurbanı kadını, şu ifadeleri kullandı: "Polisler bana hakim karşısında okumam için bir mektup verip şikayetimi geri çekmem için zorladı. Bana, üzerlerinde ne yazdığını bilmediğim kağıtlar imzalattılar." Şikayetini geri çekmesine rağmen tacizlerin bitmediğini söyleyen kadın, hâlâ tehdit almaya devam ettiğini belirtti. Öte yandan tecavüzle suçlanan kişilerden biri, Hindistan Komünist Partisi'nin belediye meclisi üyesi P.N. Jayanthan. Jayanthan, kadının, kendisine verdiği borcu ödemesini istediği için yalan söylediğini iddia ediyor.

Geri Dön