HABER

Tekerlekli sandalyede dehşet! Eski eşine hayatı zindan etti: Duruşmadan çıkıp silahla saldırdı

Antalya'da Onur Duygulu (25) eski eşi Güllü Akman'a (25) dehşeti yaşattı. Güllü Akman'ı yaraladığı gerekçesiyle dava açılan Onur Duygulu, duruşmanın ardından tekerlekli sandalyesine sakladığı silahla Güllü Akman ve ailesine kurşun yağdırdı. Onur Duygulu'ya silahı verenin kim olduğu ortaya çıkarken Güllü Akman'ın kardeşi yaralandı.

Hamileyken şiddet görmesi nedeniyle ayrıldığı eşi Onur Duygulu, Güllü Akman'a kâbus yaşatmaya devam etti. Evlilikleri devam ederken pompalı tüfekle ölüm tehditleri yağdıran Onur Duygulu, hakkında açılan davanın duruşması görüldükten sonra da rahat durmadı ve eski eşi ile silahla saldırdı. Olayın perde arkası ise şöyle...

esini-yaralama-durusmasi-sonrasi-tekerlekli-sandalyede-sakladigi-tabancayla-kursun-yagdirdi_4945_dhaphoto2

Antalya'da bir özel hastanede tıbbi sekreter olarak çalışan Güllü Akman, 2020 yılında internetten tanıştığı Onur Duygulu ile 1,5 aylık arkadaşlığın ardından 17 Ekim 2020 tarihinde nikah kıyarak evlendi. Çiftten Onur Duygulu sürekli alkol almaya ve Güllü Akman'a şiddet uygulamaya başladı. 7 aylık hamileyken de şiddet gören Güllü Akman, 15 Haziran 2021 tarihinde eşi tarafından evden atıldı. Karnı burnunda Muratpaşa ilçesinde yaşayan ailesinin yanına sığınan genç kadın, bir daha geri dönmedi. Onur Duygulu, zaman zaman gelip eve dönmesi için Akman'ı ikna etmeye çalıştı ancak boşanma davası açıldı. Mahkeme, 17 Kasım 2021 tarihinde çiftin boşanmasına karar verdi. Onur Duygulu, 30 Ocak'ta Akman'ın ailesiyle birlikte yaşadığı Muratpaşa ilçesindeki eve saat 06.00'da geldi. Kapıyı açan Güllü Akman'ın önce ellerini tutup ardından pompalı tüfeği başına dayayan Onur Duygulu, genç kadını ve ailesini öldürmekle tehdit etti. Güllü Akman'ın kapıyı kapatmak istemesi üzerine Onur Duygulu, pompalı tüfekle ateş ederek Akman'ı sağ kol ve omuz bölgesinden yaraladı. Sesleri duyarak dışarı çıkan babası Süleyman Akman ise silahla peşinden gittiği eski damadı Onur Duygulu'yu ateş ederek yaraladı. Vücuduna saplanan saçmalar nedeniyle ağır yaralanan genç kadın, götürüldüğü hastanede, koldan uzanan sinirlerin koptuğunun belirlenmesi üzerine 5 ameliyat geçirdi. Gözaltına alınan Onur Duygulu ise serbest bırakıldı.

esini-yaralama-durusmasi-sonrasi-tekerlekli-sandalyede-sakladigi-tabancayla-kursun-yagdirdi_4945_dhaphoto12

"DAYANILMAZ ACILAR YAŞADIM"

Sinir kopması nedeniyle sağ bileğini hareket ettiremeyen ve parmaklarıyla birlikte kolunda his kaybı başlayan 1 çocuk annesi Güllü Akman, geçen hafta DHA'ya yaptığı açıklamada, "Dayanılmaz acılar yaşadım. Sağ bileğim tamamen çalışmıyor. Kolumda his kaybı da başladı. Yeniden hareket ettirebilmem için kopan sinirlerin dikilmesi gerekiyor. 100 bin lira istediler. Gücümüz önceki 5 ameliyatın 70 bin liralık masrafını dahi karşılayamadı. Babam senetle tüm borcu üzerine aldı. Son ameliyatı da olup iyileşerek kızıma sarılmak istiyorum. Lütfen yardım edin" diye seslendi.

esini-yaralama-durusmasi-sonrasi-tekerlekli-sandalyede-sakladigi-tabancayla-kursun-yagdirdi_4945_dhaphoto6

AMELİYAT YERİNE ADLİYEYE GELİP SALDIRDI

Bugün saat 10.30 sıralarında ise Antalya Adliyesi'nde eski eşi Güllü Akman'ı pompalı tüfekle yaralayan Onur Duygulu hakim karşısına çıktı. Yaralama davasının görüldüğü Antalya Adliyesi'nden çıkışta Duygulu, tekerlekli sandalyesinden çıkardığı tabanca ile baba Süleyman Akman, Güllü Akman ve kardeşleri Bilal Akman ile Kübra Akman'ın üzerine ateş etti.

"KENDİMİZİ NASIL KORUYACAĞIZ"

Olayda Güllü Akman'ın kardeşi Bilal Akman bacağından vuruldu. Silah seslerinin ardından adliyede görevli polis ekipleri cadde üzerinde Onur Duygulu ile kendisine tabancayı verdiği iddia edilen arkadaşı Ramazan A.'yı  gözaltına aldı. Kanlar içinde kalan Bilal Akman, 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Akman'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilirken, sinir krizi geçiren Kübra Akman ile Güllü Akman sağlık ekipleri tarafından sakinleştirilerek polis merkezinde ifade verdi. Yaşananlar nedeniyle şok yaşayan baba Süleyman Akman, "Bu adam kızımı yaraladığı için davadan çıkıyoruz. Üstümüze kurşun yağdırıyor. Bizi öldürecek diyorum. Kendimizi nasıl koruyacağız. Ne yapacağız" diye konuştu.

Diğer yandan eski kayınpederi tarafından vurulduktan sonra hastanede kolu ve bacağından tedavi gören ve bugün ameliyat olması için gün verilen Onur Duygulu'nun ameliyat olmak yerine adliyeye giderek saldırıyı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler