Tel Abyad'da YPG/PKK'dan hain tuzak: 1'i çocuk 3 kişi yaralandı

Suriye'de Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan, Akçakale'nin karşısındaki Tel Abyad ilçesinde terör örgüt YPG/PKK tarafından bir eve tuzaklanan mayının patlaması soncu biri çocuk üç sivil yaralandı.

Suriye'nin Tel Abyad ilçesindeki evine geri dönmek isteyen Ebu Ahmet, evinin avlusunda terör örgütü tarafından tuzaklanan mayının patlaması sonucu biri çocuk üç sivilin yaralandığını söyledi.

"EVLERİMİZİ BİLE MAYINLADILAR"

YPG/PKK teröristlerinin bölgeden kaçarken sivillerin evlerini mayınladığını belirten Ebu Ahmet, "Örgüt şehirden çıkarken evlerimizi, dükkanlarımızı ve yolları mayınladı. Evlerimizi bile mayınladılar. Mayınlamadıkları yer kalmadı." dedi.

Patlamada kardeşi ve yeğeninin yaralandığını ifade eden Ebu Ahmet, terör örgütünün aileleri yerlerinden edip her yeri mayınladığını, bu nedenle insanların evlerine dönmeye korktuğunu belirtti.

HASTANEYE KALDIRILAR

Yaralılar, Suriye Milli Ordusu'na (SMO) bağlı sağlık ekiplerinin yardımıyla tedavi için en yakın hastaneye sevk edildi.

Terör örgütü, cami ve kiliseleri karargah olarak kullandığı ilçeden kaçarken Tel Abyad hastanesini de talan edip bazı bölümlerini yakarak kullanılmaz hale getirmişti.

TEL ABYAD'IN DURUMU

Rakka'ya bağlı, nüfusunun büyük bölümü Arap olan ilçe, Haziran 2014'te terör örgütü DEAŞ tarafından işgal edilmişti.

DEAŞ tehdidini fırsata çevirmek isteyen YPG/PKK'nın hedef seçtiği Tel Abyad, ABD'nin verdiği yoğun destekle bir yıl sonra bu terör örgütünün işgali altına girmişti.

Teröristler, ilçedeki Arap ve batı kısmında yaşayan Türkmenleri, "bölgeyi terk etmeleri, aksi takdirde koalisyon uçaklarının hava saldırısı düzenleyeceği" tehdidiyle tehcir etmişti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
bunlar insan değil amaçsız gayesiz eğemen güçlerin paralı köleleri öyle şerefsizlerki aynı safta olanlarada terörist gönderiyorlar işit dünyaya islamiyeti kötülemekten daha vahim olanı bizi kötülemek yeri geldiğinde vurmak için gerekce oluşturmak pkk ya sol örgüt diyorlar arkasında amerika var işit islamcı diyorlar arkasında amerika var binladin taliban hem var etti işi bittiğindede yok etti kurduğu pkk ve işitte aynı akibete uğrayaçak ruslar abd destekli cecenleri yada cecenleri kullananlara karşı başarılı olunça abd nin yapacagı hiçbirşey kalmadı dilerim bizde başarırız ırak afgan olmayız
O kansız sürüngenlerden her türlü alçaklık beklenir.
Allahın bu mazlumlara bunları yapanları perişan et
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler