Terör örgütü YPG'nin Menbiç'teki tünelleri görüntülendi

YPG/PKK'nın işgalindeki Menbiç ilçesinde kazmaya devam ettiği tünellerden görüntü aldı. Terör örgütü, Türkiye'nin bölgeye olası harekatına karşı ilçe merkezinin çevresindeki tünelleri uzatıyor ve yenilerini kazıyor.

Terör örgütü YPG'nin Menbiç'teki tünelleri görüntülendi

ABD'nin hava desteği ve silah yardımlarıyla ağustos 2016'da ilçeyi terör örgütü DEAŞ'tan ele geçiren YPG/PKK, Türkiye'nin olası askeri harekatına karşı hazırlık yapıyor.

AA'nın Menbiç'te bazı tünellerin içerisinden elde ettiği videolarda, tünellerin uzatılması amacıyla kazım çalışmasının devam ettiği görülüyor.

Elektrik tesisatı çekilerek aydınlatılan tünellerde iş aletleri ve el arabaları bulunuyor.

Eğilmeksizin ve silah teçhizatıyla rahatlıkla yürüyebilecek genişlikte kazılan tüneller, ilçe merkezini çevreliyor.

Teröristler, kayalık alanların içine açtıkları tüneller sayesinde hava saldırılarından korunmayı, çatışma sırasında cephe hattı ilerisine arkadan çıkarak ani taarruzlar yapmayı ve gerektiğinde saklanarak geri çekilmeyi amaçlıyor.

AA, 5 Ekim'de yayınladığı görüntülerde de YPG/PKK'nın Münbiç ilçe merkezini çevirdiği hendek ve siperler ile toprak setleri yer almıştı. Uydu fotoğraflarında, söz konusu hatlar gökyüzünden ince beyaz çizgiler şeklinde fark ediliyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuyla ilgili, "Şimdi de Münbiç'in etrafında hendekler kazıyorlarmış doğru mezarlarını hazırlıyorlar. Anlaşılan bize fazla iş bırakmayacaklar." şeklinde konuşmuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Kemalın hendekçi arkadaşları iyi çalışmış ama nafile Gömecez!
Cumhurbaşkanımız doğruyu söylemiş Mehmetçik için çerezler çöpüyle bile uğraşılmayacak Ordumuzun kılıcı keskin zaferi daim olsun
ALÇAK KORKAKLAR
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler