HABER

TİB bit.ly'yi yasakladı

Popüler URL kısaltma sitesi bit.ly yasaklandı. TİB, kararı sorgulama ekranından yayınladı. TİB yetkilileri daha sonra engellemenin 'yanlışlıkla' yapıldığını açıkladı.

TİB bit.ly'yi yasakladı

Tüm dünyada popüler olarak kullanılan URL kısaltma sitesi bit.ly TİB tarafından yasaklandı. TİB'in sorulama ekranında, "5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (bit.ly) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın 17/04/2015 tarih ve 490.05.01.2015.-118889 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır" ibaresi yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Meclis'te kabul edilen kanun ile mahkeme kararına gerek olmadan TİB tarafından idari tedbir kararı uygulanabileceği duyurulmuştu. Savcı Mehmet Selim Kiraz olayında bir çok web sitesi ve sayfayı engelleyen TİB, bu kez de bit.ly'yi engelledi.

TİB'DEN AÇIKLAMA: TEKNİK HATA
TİB yetkilileri yaptıkları açıklamada sitenin teknik bir hatadan dolayı kapatıldığını, sorunun 17:15 sularında düzeldiğini ve siteye tekrar erişimin sağlandığını kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler