Tüketiciler 8 inç’lik tablet istiyor

7 inç size çok küçük geliyor, 10.1 inç tabletler ise elinize sığmıyorsa üzülmeyin.

Tüketiciler 8 inç’lik tablet istiyor

Çünkü böyle düşünen tek kişi siz değilsiniz ve 8 inç tabletler yakında piyasadaki yerini alabilir

Son yıllarda tabletlerin boyutları devamlı olarak 10.1 inç ve 7 inç arasında değişiyor. Apple ise diğerlerinden farklı olarak 9.7 ve 7.9 inç tabletleriyle karşımıza çıkıyor. Ancak bu tabletlerin arasında kullanım açısından çok büyük farklar oluşuyor ve tüketiciler seçim konusunda kararsız kalabiliyor.

Digitimes’ın hazırladığı rapora göre kullanıcılar 8 inç boyutundaki tabletlere oldukça sıcak bakıyorlar. Hem 7 inç tabletlere göre daha geniş ekran sunabilecek olan bu tabletler, hem de 10.1 inç’lik devasa tabletlere göre daha uygun bir boyutta bulunuyor. Ayrıca çok büyük olmadığı için fiyatının da 7 inç tabletlerin biraz üzerinde seyretmesi bekleniyor. Yine rapora göre üreticiler 8 inç tabletlerin üretimi için kolları sıvamaya başladı bile. LG, HP, Asus ve Lenovo gibi üreticilerin yakın zamanda karşımıza bu boyuttaki tabletlerle çıkabileceği belirtiliyor.

Daha önce Apple ve Samsung’un 12 inç boyutunda tabletler üreteceği hakkında bazı dedikodular da ortaya atılmıştı. Fakat hali hazırda 10.1 inç gibi bir seçenek varken daha büyük ekranın ne derece yararlı olabileceği konusu muallakta kalıyor. Bakalım 8 inç tabletler gerçekten de yakın zamanda 7 inç’lerin yerini alabilecek mi? Hep beraber göreceğiz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler