Türk gencin darp edilerek komaya girmesi

HAGEN (İHA) - Almanya'nın Hagen şehrinde polis tarafından dövülmesi sonucu ağır yaralandığı iddia edilen Adem Özadamar'ın durumu ciddiyeti korurken, Adem'in kardeşi Salih Özdamar, olayla ilgili 2 polis memurunun açığa alındığını açıkladı.

Kardeşinin son durumuyla ilgili açıklama yapan Salih Özdamar, "Bugün, kardeşimin hastaneye yatışının 15. günü. Doktorlar salı günü karar verecek. Dün akşam saatlerinde böbreklerine bağlı olan diyaliz makinesinin fişini çektiler. Şu an kardeşimin makinesiz reaksiyon gösterip göstermeyeceğini deniyorlar. Yüzü düne göre daha iyi, yüzündeki şişlikler inmeye başlamış" dedi. Olayla ilgili 2 polis memurunun açığa alındığını ifade eden Özdamar, "Savcılığın bize verdiği bilgiye göre 2 polis memuru açığa alınmış.

Adem için doktorlar komisyon kuracakmış. Ben kesinlikle kardeşimin yaşam ünitelerinin fişinin çekilmesine karşıyım. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Hukuk mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Dualarımız Adem'le" diye konuştu.

Salih Özdamar, kardeşinin sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri, Türkiye'nin Essen Başkonsolosu Dr. Hakan Akbulut'a da sürekli olarak bildirdiğini belirtti.