Türkiye'den ABD'li yetkililere önemli suçlama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin Suriye'den çekilme süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, ABD'li güvenlik birimlerinin Trump'ı Suriye'den çekilme konusunda caydırmaya çalıştıklarını öne sürdü.

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;

Bu süreçte özellikle ABD'nin güvenlik birimleri, Başkan'ı bu kararından caydırmaya çalışıyor. Buna kılıf için 'Türkler, Kürtleri katletmesin' dediler, bu son derece yanlış bir üslup, biz muhataplarımıza bu üsluptan rahatsız olduğumuzu söyledik.

Suriyeli Kürtler demek YPG/PKK demek değildir, Türkiye'deki Kürtler demek YPG/PKK demek değildir. Bunu hepsi çok iyi biliyoruz. Herkesten daha iyi Pompeo'nun bilmesi gerekiyor. Suriye'deki Kürtlerin de haklarını savunduk. Bir terör örgütü var, bu terör örgütü bize yönelik tehdit oluşturuyor. ABD de bunlara destek veriyor.

Münbiç yol haritası başarılı bir şekilde uygulansaydı ve Fırat'ın doğusuna da uygulamaya başlasaydık bu gelişmeler olmazdı. Sayın Cumhurbaşkanımız Fırat'ın doğusuna operasyon düzenleyeceğini söyledikten sonra ABD çekilme kararı aldı. Hem çekilme kararı verecekseniz hem de çekilmemek için Türkiye'yi suçlayacak ifadelerde bulunacaksınız. ABD geri vites yapmayı da öğrendi sanırım. Sahadakiler Türkiye düşmanlığını körüklemeye çalışıyor. Trump iki defa çekileceğini söyledi. Pompeo'nun Trump'ın kararı kesin açıklaması önemli.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
pEKİ ORADA PYD VARLIĞININ OLMADIĞINI DÜŞÜNELİM,KÜRTLER SURİYE TOPRAKLARINDA OTONOM VEYA BAĞIMSIZLIK İSTERLERSE TEPKİNİZ NE OLACAK VE AYRICA BİR ŞEY DAHA SORACAĞIM,KÜRTLER YERİNE TÜRKMENLER ORADA AYRI BİR OTONOM VEYA BAĞIMSIZLIK TALEBİNDE BULUNSAYDI TAVRINIZ NE OLACAKTI,İNANDIĞINIZ TÜM DEĞERLER ÜZERİNE YEMİN EDEREK CEVAP VERİN BİZDE İKİYÜZLÜLÜK VAR MI YOK MU BİLELİM. BİN YILLIK KARDEŞLİKTEN BAHSEDİLİYOR EE KARDEŞİNİZ EV SAHİBİ OLMAYA ÇALIŞIYOR NEDEN YAFTALAYIP KÖTÜLEYİP ENGELLİYORSUNUZ.
sayın Çavuşoğlu bey,ONLAR İNSAN OLSALARDI BÖLGEDE 4 MİLYONA YAKIN CANA KIYDILAR 20 YILDIR.GELİN FAZLA İNAT ETMEYİNİZ.İRAN IRAK SURİYE TÜRKİYE HEP BİRDEN TEPELERİNE BİNELİM BÖLGEYE BİN YIL DAHA AYAK BASAMASINLAR YAHU.....BAK ALMANYANIN İNGİLTERENİN FRANSANIN HOLLANDANIN BİLE KAN DÖKÜCÜ KATİLLERİ VAR BÖLGEDE...GEL BU YARUMU DİKKATE AL. YAKINDA ONLAR BİZE YALVARACAKLAR.GEL HAZIR PUTİN GİBİ BİR DEV VAR AKLINDAN ÇIKARMA LÜTFEN...İMZA OZAYDİN65
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler