Türkiye, Fenerbahçe ile coştu

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında Sevilla'yı deplasmanda penaltılarla elemesi yurtta büyük coşku yarattı. Binlerce taraftar sokakları sarı-laciverte boyadı.

İşte tarihin fotoğrafları...

Taksim'de Fener coşkusu

Fenerbahçe'nin, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde İspanyol ekibi Sevilla'yı eleyerek çeyrek finale çıkması, Taksim'de büyük bir coşkuyla kutlandı. Maçın sona ermesinin ardından araçlarıyla Taksim Alanı'na gelen çok sayıda sarı-lacivertli taraftar, konvoy oluşturarak sevinç turu attı. Sarı-lacivert bayrak ve kaşkollarla çeyrek final coşkusunu doyasıya yaşayan taraftarlar, meşaleler yaktılar ve halaylar çektiler.

İşte tarihin fotoğrafları...

Türlü tezahüratlarda bulunan taraftarlar, Taksim'i, "En büyük Fenerbahçe" ve "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganlarıyla inletti. Alandaki kalabalık sürekli artarken, küçük çocuklarıyla Fenerbahçe'nin başarısını kutlamaya gelenler de renkli görüntüler oluşturdu. Sevinç gösterileri nedeniyle özellikle Taksim'e geliş yönünde trafik durma noktasına geldi. Polis, kutlamalar dolayısıyla Taksim Alanı ve çevresinde önlem aldı. Öte yandan Fenerbahçe'nin başarısı, İstanbul ve diğer kentlerin önemli alan ve caddelerinde de büyük bir coşkuyla kutlandı.

Başkent'te bayram havası

Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında, Ramon Sanchez-Pizjuan Stadı'nda FC Sevilla ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe, penaltı atışları sonunda çeyrek finale yükseldi. Başkentli Fenerbahçe taraftarları, maçın bitiş düdüğünün ardından sokaklara döktü. Güven Park'ta toplanan yüzlerce taraftar, galibiyet sevincini doyasıya kutladı. Ramon Sanchez-Pizjuan Stadı'nda oynanan maçı penaltı atışları ile kazanarak, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale adını yazdıran Fenerbahçe, Başkentli taraftarlarını sokağa döktü.

İşte tarihin fotoğrafları...

Ellerine aldıkları bayraklar ile Kızılay Meydanı'nda bulunan Güven Park'a akın eden Sarı-lacivertli taraftarlar, halay çekerek galibiyet sevincini yaşadı. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı sevinç gösterilerinde, Güven Park'ta bulunan vatandaşlar, "Türkiye sizinle gurur duyuyor", "Şampiyon Fenerbahçe" gibi tezahüratlarda bulundu. Arabalarıyla galibiyet sevincini yaşayan sürücüler ise Kızılay Meydanı'nda bir süre trafiği kesen vatandaşlara korna çalarak destek verdi.

Şanlıurfa'da şampanyalı kutlama

Şanlıurfa'da Fenerbahçeli taraftarlar FC Sevilla ile oynanan maçın bitmesiyle sokağa dökülürken, bazı taraftarlar şampanya patlattı.

İşte tarihin fotoğrafları...

Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında FC Sevilla'yı yenerek, adını çeyrek finale yazdıran Fenerbahçe, tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa'da da taraftarlarını sokağa döktü. Galibiyeti kutlayan yaklaşık 500 kişilik taraftar topluluğu, Abide Meydanı'nı doldurdu. Atatürk Bulvarı'ndan Valilik önünde kadar korna ve sloganlarla eşliğinde yürüyen taraftarlar, polisin uyarılarına rağmen Atatürk Bulvarı'nı trafiğe kapadı. Yoğun güvenlik önlemleri alan polis, bir yandan trafiği açmaya çalışırken, bir yandan da sevinç gösterisi yapan taraftarları biraraya toplamaya çalıştı. Dev Fenerbahçe bayrakları ile sevinç gösterisi yapan taraftarlardan bazıları alkol alarak, şişelerini yoldan geçen araçların üzerine attı. Kalabalık arasında bir arabada Fenerbahçelilere destek veren Galatasaray formalı küçük bir kız çocuğunu gören taraftarlar, küçük kızı alkışladı. Maskeler takarak sevinç gösterisinde bulunan kalabalık, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Van'da Şampiyonlar Ligi çoşkusu

Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında Sevilla karşısında galip gelerek, çeyrek finale yükselmesi, Vanlı Fenerbahçe taraftarlarını sokağa döktü.

İşte tarihin fotoğrafları...

Sarı-lacivertli yüzlerce taraftar, maçın ardından Van'ın en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi'ne çıkarak, tur atlamanın sevincini yaşadı. Evlerinde maçı izleyen Fenerbahçeliler, bitiş düdüğünün ardından zaferi tezahüratlarla kutladı. Gecenin geç saatlerine aldırmayan Sarı-lacivertli taraftar, ellerinde Fenerbahçe ve Türk bayraklarıyla, kornalar eşliğinde zafer turu attı. Beşiktaşlı ve Galatasaraylı taraftarlar da kazanılan zafer karşısında desteklerini gösterirken, Fenerbahçeli taraftarlar, çeyrek finale kalmanın tadını dakikalarca çıkardı. Gece geç saatlere kadar devam eden gösteriler, daha sonra olaysız bir şekilde sona erdi.

Konya'da Fenerbahçe coşkusu

Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında İspanya'nın Sevilla takımı ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe'nin, penaltı atışları sonunda çeyrek finale yükselmesinin ardından Konyalılar sokağa döküldü. Zafer Alanı'nda toplanan yüzlerce Fenerbahçe taraftarı, meşale yakarak, tur sevincini doyasıya kutladı.

İşte tarihin fotoğrafları...

Ramon Sanchez-Pizjuan Stadı'nda oynanan maçta Fenerbahçe'nin penaltı atışları ile kazanarak Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükselmesinin ardından Konyalı taraftarlar sokağa akın etti. Ellerinde bayraklarla Zafer Meydanı'na toplanan her yaştan yüzlerce taraftar, meşale yakarak, tur sevincini attıkları sloganlarla kutladı. Alaaddin Bulvarı'nda arabalarıyla konvoy oluşturan sürücüler, caddeyi araç trafiğine kapatan taraftarlara korna çalarak eşlik etti. Taraftarların tur sevinci, gecenin
ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Bursa'da sarı-lacivert gece

Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında, Ramon Sanchez-Pizjuan Stadı'nda FC Sevilla'yı penaltı atışları sonunda yenerek, çeyrek finale yükselen Fenerbahçe, Bursalı taraftarlarını sokağa döktü. Bursalı Fenerbahçe taraftarları, maçın bitiş düdüğünün ardından Sarı-lacivert bayrakları kapıp sokağa fırladı. Heykel'de toplanan yüzlerce taraftar, galibiyet sevincini doyasıya kutladı.

İşte tarihin fotoğrafları...

Fenerbahçe'nin Ramon Sanchez-Pizjuan Stadı'nda oynanan maçı penaltı atışları ile kazanarak, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale adını yazdırmasının ardından ellerine aldıkları bayraklar ile Heykel önüne akın eden Sarı-lacivertli taraftarlar, halay çekerek, galibiyet sevincini yaşadı. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı gösterilerde, Heykel'de bulunan vatandaşlar, "Türkiye sizinle gurur duyuyor", "Şampiyon Fenerbahçe" gibi tezahüratlarda bulundu. Arabalarıyla galibiyet sevincini yaşayan sürücüler ise bir süre trafiği kesen vatandaşlara korna çalarak destek verdi.