Türkiye için konuşulan kan donduran senaryo!

Suriye’ye askerî müdahale, İsrail dışında Türkiye ve Ürdün’ü hedefteki ülkeler haline getiriyor. İki ülkeyi ürküten ihtimal ise terör saldırıları...

Türkiye için konuşulan kan donduran senaryo!

Müdahale bölgede 3 devleti hedef hâline getirecek. Suriye ve müttefiklerinin ABD ve Batı’ya misilleme şansı bulunmuyor. Müdahale sonrası Türkiye büyük risk altında olacak. Suriye ve İran’ın genel mücadele sistematiği doğrudan saldırı şeklinde değildir. 'Reyhanlı benzeri çok sayıda sivil kaybına yol açacak saldırı' 'Ankara’nın siyasi, diplomatik, ekonomik ve toplumsal varlığına yönelik saldırı' 'Açılım sürecinin sabote edilmesi' 'Mezhepsel çatışmaların Türkiye’ye taşınması'

Suriye’nin kimyasal silah kullandığı iddialarının ardından bir taraftan ülkede incelemeler yapan BM heyetinden gelen rapor beklenirken, diğer yandan olası askerî müdahale ve müdahalenin nasıl olacağı tartışmaları başladı. Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM ) Ortadoğu Uzmanı Oytun Orhan, saldırının birkaç günle sınırlı olmasının beklendiğini ve rejim değişikliğini amaçlamadığını söyledi. Suriye’ye müdahalenin savaş gemileri aracılığı ile denizden füze saldırısı şeklinde beklendiğini belirten Orhan, Türkiye’nin büyük risk altında olduğuna dikkat çekti.

FÜZE SALDIRISI KESİN

İki buçuk yıldır ABD’nin Suriye’ye askerî müdahale etmemesine, bu konuda çekimser olmasına neden olan koşullarda radikal bir değişim ortaya çıkmamıştır. Dolayısıyla saldırının yaklaşık birkaç günle sınırlı olması bekleniyor ve rejim değişikliğini amaçlamadığı anlaşılıyor. Savaş gemileri aracılığı ile denizden füze saldırılarına kesin gözüyle bakılıyor, bunun yanı sıra hava saldırıları olması da muhtemel görünüyor. Müdahalede hava savunma sistemlerinin ve bazı askeri hedeflerin vurulması muhtemeldir.

TÜRKİYE BÜYÜK RİSK ALTINDA

Müdahale bölgede iki devleti hedef hâline getirecektir. Taraf'ın haberine göre, Suriye ve müttefiklerinin doğrudan ABD başta olmak üzere Batı’ya misilleme şansı bulunmuyor. Bundan dolayı bölgede Batı’nın müttefikleri olan İsrail, Türkiye ve Ürdün’ü çeşitli şekillerde cezalandırabilirler. Dolayısıyla müdahale sonrası Türkiye büyük risk altında olacaktır. Suriye ve İran’ın genel mücadele sistematiği doğrudan saldırı şeklinde değildir. Bu konuda birkaç ihtimal bulunuyor. Birincisi, Reyhanlı benzeri çok sayıda sivil kaybına yol açacak, toplumsal infial oluşturacak kimin yaptığının ortaya çıkmayacağı terör saldırılarının gerçekleştirilmesi. İkincisi, Türkiye’nin yakın çevresinde Ankara’nın siyasi, diplomatik, ekonomik ve toplumsal varlığına yönelik faili belli olmayan terör saldırılarının, bombalamaların ve Türk vatandaşların kaçırılmalarının yapılması. Üçüncü ihtimal, Kürtlere yönelik açılım sürecinin PKK veya oluşturulabilecek yeni bir hareket yoluyla sabote edilmesi. Dördüncü ihtimal, Ortadoğu’nun yeni çatışma dinamiği haline getirilen mezhepsel çatışmaların Türkiye’ye taşınmasına çalışılmasıdır.

ESAD’İN SİLAHLARI İSRAİL İÇİN TEHDİT

Bu müdahalenin birkaç hedefi bulunuyor. Birincisi, kimyasal silahların bir daha kullanılmaması konusunda güçlü bir mesaj vermek. İkincisi, Suriye’de sahada Beşar rejimi lehine değişen askerî üstünlüğü muhalefet yönünde dengelemek. Üçüncüsü, tarafları siyasi çözüme zorlamak. Müdahale muhtemelen İkinci Cenevre Konferansı’nın da kapılarını aralayabilecektir. Dördüncüsü ve asıl önemlisi Beşar Esad'inn güçlü askerî alt yapısının omurgasını zaman içinde kırmak. Suriye’nin güçlü silah sistemleri Esad’in elinde kalsa da veya muhalefetin eline geçse de gelecekte özellikle İsrail için tehdit unsurudur. Suriye’nin güçlü silah sistemleri ortadan kaldırılırsa taraflar eşit koşullarda uzun yıllar boyunca basit silahlarla savaşmak zorunda kalacaklar.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 83 yorum
Bu savaşın tek suçlusu akp'dir. Ulan komşun la neden iyi gecinmiyorsun: Gittin iç işlerine karıştın ülkeyi maf ettin attın ya yazıklar oolsun sana bu ölen cocukların tek sorumlusu sensin. Bakasana bir etrafına Suriye kötü,İran kötü,Rusya kötü,Yunanistan kötü,Ermenistan kötü,Bulgaristanda öyle Allahtan Azarbaycan recebe fazla yüzvermiyor yoksa onunlada düşman etmişti. Eeee Dostlara bakya ABD,İSRAİL,ARAP ülkeleri :) Geçmişimize bakalım birya araplar hep sırtımızdan vurdular be adamlar uyanınya aptallaşmayın neyse fazla içimi dökmek istemiyorum döksem iyi olmayacak anlayan anlamıştır zaten.
Doğru teşhis. Bir gün hesap döner.
Olurmu canım habere bak, türkiye müthiş bir şekilde kalkınacak, refah içinde yaşayacağız, demokrasi denizinde yüzeceğiz, bakın ilk adım olarak suriye sınırını kaldırdık , silahlar, kaçakçılar, silahlı nusra gir çık yapıyor dilediği gibi ama demokrasi için yapıyor. suriyede 2 sene önce demokrasi yoktu, oraya demokratik adamlar ihraç ettik 100 bin kişi öldü ama demokrasi için öldü, esad zalimdi 100 bin öldürmemişti ama demokratik değildi ! şimdi binlerce füze onlarca yeni bomba atılacak ama demokrasi için atılacak ! bir yüzbin kişi daha ölecek ama demokrasi gelecek! herşey demokrasi için haaa !!
şeresiz esed iktidarı bırakmazsa kaderine razı olmak zorunda..öldürdüğü o kadar canın hesabını verecek amma bu arada abd lı teröristleride ülkesine sokmuş olacak..abd elbette şerefsizdir,israilin hamisidir iş ki bu terörist devlete bu imkanı verende kendisi gibi katil esed ve rejimidir..bunları tamamını gebrmesi ve baas rejiminin yok olması artık haktır..aynen mısırdaki sisi denen darbeci itin gebermesi gibi..
Küresel çetenin Irak'taki tezgahı aynen Suriye için oynanıyor, yağmadan pay almaya çalışan yerli işbirkliçilerin daha çok para ve zenginlik için yapıyorlar bunu.
GÖBEĞİNİ KAŞIYARAK KARAR VERİLEN BU KARARLARA NALET OLSUN
BİZİM UŞAKLAR AMERİKA SALDIRACAK DİYE DAHA HEYECANLI VE SEVİNÇLİ GÖZÜKÜYORLAR EY UŞAKLAR,AMERİKA AYNI BAHANE İLE IRAK,A SALDIRIP 1,5MİLYON İNSAN ÖLDÜRÜP KADINLARIN IRZINA GEÇİP,ERKEKLERE İŞKENCE YAPIP,CAMİ MİNARELERİNİ NİŞANGAH YAPTIĞINDA NE SESİNİZ ÇIKTI,NE GÖZYAŞI DÖKTÜNÜZ LİBYA,YI AYLARCA BOMBARDIMANA TUTUP BİNLECE İNSANI ÖLDÜRÜP,LİBYA,NIN 150MİLYAR DOLAR PARASINA ELKOYDUĞUNDA SESİNİZ ÇIKMADI,BİRDE MİLLETİN 300MİLYON DOLARENI İSYANCILARA VERDİNİZ,,O PARA GERİ GELDİMİ
Türkiye her dönemde müslüman arap ülkeleri tarafından arkadan vurulmuştur..
tayyibin amacıda bu zaten türkiye ve türk milletininin sonunu getirmek ama bilmiyor ki türkiyeyi ve türkleride bitirse türkiye dışında yaşayan türkler yine akpnin sonunugetirebilir
türkiye kadar savaşa istekli daha başka bir ülke yok heralde başarısız dış politika nedeni ile tüm çevremizle kötü olduğumuz yetmiyormuş gibi birde savaş çığırtkanlığı yapıyoruz savaşın nekadar kötü bir şey olduğunu bilmeyenler ikide bir savaş diyip duruyor. savaş sırasında ölen insanların hesabını kim verecek diğer katillereen ne farkı kalacak vuranların. savaş istemiyoruz.
MERAK ETMEYİN YARIN BİRGÜN BOMBA YÜKLÜ ARAÇLAR PATLAMAYA BAŞLADIĞI ZAMAN BAŞ SAĞLIKLARI KIÇIMIZI YIRTMALAR DEVAM EDER O ZAMAN BİZİ SURİYELİ DİN KARDEŞLERİMİZ KURTARIR
Meshep çatışması Türkiyede olmaz. Pkklılar biz başka meshepteniz domuza tapıyoruz derlerse ayrı tabi. Bizde anca PKK terörü olur. Alevi vatandaşlarımızda bilirler ki bir meshep çatışması asla ve asla kimseye yarar getirmez. Biz sünniler ise arada bazı dalkavuklar hariç hepimiz tüm dinlere ve mesheplere saygılıyızdır. Burada tek tehlike PKK ama oda cürüm kadar yer yakar. Bakar savaş var çatışma var hadi bi toprak koparabilirmiyiz acaba der aynı vücutta bulunan bazı mikropların vücut szayıflayınca ortaya çıkması gibi çıkar ortaya ama nafile. Biz Müslümanlar tek vücut ve güçlü bir milletiz....
güzel bir yorum olmuş.tebrikler
YANLIŞ SİYASET ; BAŞTA AMERİKA OLMAK ÜZERE AVRUPANIN YEMEK YEDİĞİ MASADA TÜRKİYENİN GARSON OLARAK ÇALIŞMASI SONUCU SURİYE Yİ HAZIRLADI VE MASALARINA SUNDU ELBET ZAMANI GELDİĞİNDE TÜRKİYE Yİ DE DİRSEK DARBESİYLE DIŞLAYACAKLAR..HERTÜRLÜ SENARYOLAR TÜRKİYE İÇİN ÜRETİLİYOR FAKAT BUNDA HALKIMIZIN SAĞ DUYU İLE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HER TÜRLÜ ETNİK KİMLİĞİYLE BUNLARA ÇANAK TUTMAMASI BİZLERİ AYAKTA TUTACAKTIR.
Gezi olayları olmadı reyhanlı olmadı ve bir çok daha olay olmadı karıştıramadılar kendi içimizde şimdi direk saldırmayı istiyorlar Saldırsınlar . Türk devleti değil Türkiye devleti yani Türk Kürt Zazası çerkezi Lazı birlik olmasını bilecektir . Belki insanlar o at gözlüklerinden kurtulacaktır. Artık Türkiye devletinin hiç bir devlette olmayan topraklarını ele geçirmek isteyeceklerdir. İçimizde ki medya fitne fesat sokarsa birbirimizi içten parçalayacaz en başta.
MÜKEMMELSİ SENİ TEBRİK EDERİM GÜZEL RORUMUNDAN DOLAYI
esadın yapması gereken tek şey İSRAİL E ELİNDE BULUNAN EN SON KİMYASAL FÜZE BAŞLIKLARINI GÖNDERMESİDİR. ARTIK MÜSLÜMANLARLA BU KÜFÜR EHLİNİ OYUNUNA SON VERMEK LAZIM. BİZİDE MAŞA GİBİ KULANIYOLAR.
Dünyayı kana bulamak isteyen bir Amerika ve İsrail var. Yanında da ondan daha iştahlı maşaları var.
gidişat kötü..bu esde denen vahşi yaratık çin,rusya ve iranın korumuşundan kurulmadıkça ve iktidardan elini çekmedikçe gebrmesi hak olmuştur..iş ki bunu abd yaparsa suriyeye bir yıkım geleceği açıktır..çünkü dünyanın bir numaralı terörist ve islam düşmanı ABD bu oparasyonlasuriyeyi değil hamisi israili korumak peşindedir..onun korkusu kimyasal silahın yarın İsrail denen hain terörist devlete karşı kullanılamsı korkusudur..
YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ. Atatürk
KARDEŞİM BEN BİR HATAYLI OLARAK VE TÜM AİLEM AKRABALARIM HATAY'DA YAŞAYAN BİR İNSAN OLARAK SAVAŞ İSTEMMİİİYORRRRUMMMMMM.SAVAŞ ESNASINDA BAŞBAKAN VE AİLESİNE YANDAŞLARINA HİÇ BİRŞEY OLMAYAACK HEPSİ YURT DIŞINA ÇIKACAKLAR YA BİZİM GARİBAN HATAYLILAR NE YAPACAK...
sava çıkacaksa ne olmuş yani bizide hedefler listesine koysa ne yazar hey türk sen hala senden alınan toprakları ingilizi fransızı kontrol altında tutuyorsa düşün bakalım esed bize vurabilecek mi amaçları zaten bizi savaşın içine sokmak bu iki ülkenin siz hala barış derdindesiniz sen istediğin kadar barış çığlıkları at avrupa seni dinleyecek mi sanıyorsun hey chp zihniyetine sahip mahluklar hala çıkartamadınız şu at gözlüğünü bir çıkartın gerçekte hangi ülkelerin eli varmış görün bizim için ne farkedecekki biz türk üz biz doğuştan savaşçıyız gireriz savaşa toprağımızı geri alırız olur biter
sen esas at gözlüğünü çıkar gaza gelme elindekine sahip çık bak bakalım ırak savaşına musul ve kerkükü alacaktık kürdüstanı kurduk suriye pyd kürdistan kürdistanı büyütüyor bizide savaşa çekip zayıflattıkları ordumuzla güney doğuda 50 milyoluk kürdistanı kurmak istiyorlar bir bak bakalım 3 kıtaya yayılmiş osmanlı kaldımı kurtuluş savaşından 10 miyon nüfusla ve zır cahil çıktık çin asyadan ayrımadı nüfusu 1milyar 300 milyon ve dünya liderliğne oynuyor bu arada ben senin gibi kendimi hiç bir partiye satmadım ülke ve halkını satmayan her partiye oy veririm.
İsrail gaz maskesi dağıtıyor vatandaşlarına bizimkiler uyuyor kimyasal silah atarsa türkiyeye hiç önlem alınmadı....
DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR.....DEVLET ADAMI OLMA YETENEĞİ, BİLGİSİ, BECERİSİ ve KIVRAK ZEKA İSTİYOR.....BAŞARISIZLIĞINA MAZERET YARATAN ADAM BECERİKSİZ ADAMDIR...MUKTEDİR ÖYLE İSTİYOR DİYE SAVAŞA GİRİLMEZ.......
SURİYELİ MUHALİFLER VE İKTİDAR ÖNCE DEMOKRASİYİ ÖĞRENSİNLER VE SORUNLARINI BU ÇERÇEVEDE ÇÖZSÜNLER. BİLMİYORLARSA REHBER M.K. ATATÜRK "YURTTA SULH CİHANDA SULH"
birisi demişki gezi eylemleri,reyhanlı,falan filan,karıştıramadılar ülkeyi şimdide savaşa sokacaklar diye yakınmış aklınca,yani varya bunuda kendilerinden değilde ülkedeki %50 muhalefete yıkmaya çalışıyorsunuzya pes artık yüzsüzlüğün bu kadarına,baktılar pabuç pahalı biz yapmadık muhalefetin yüzünden oldu ölemi,savaşa kim girmek istiyor?savaş olsun müdehale edilsin diye kim aylardır yırtınıyor?kim teskere varken yenisini çıkartmak istiyor?yalanında iftiranında bir sınırı olur be,biraz mantıklı at komik duruma düşüyorsun!!
bitrdin memleketi ey tayyip efendi
Bu daha başlangıç....
Olası bir Suriye saldırısına karşı Türkiye nin savunması nedir..israil savaş çıkmasına ve saldırıya karşı..orduya yedek asker gücü alırken ve halkına kimyasal yada biyolojik gaz bonbalarına karşı uyarılar ve gaz maskeleri dağıtırken ,biz napıyoruz ...hadi bir tane kimyasal gaz bonbası attı Türkiye ye ve hava savunma roketleri durduramadı..Suriye ye savaş açılıcak ve abd üstlerinden uçaklar kalkıcak bizde ve suriye bize silah doğrultmıyacakmı..benim ülkem olsa ve bana dünya savaş açsa önce yanımdaki yomuzumdaki tüm düşman üstlerini vururum ..olmadı gider ayak akrep takdiği yaparım herkesi yakrm
''VATAN SAVUNMASI İÇİN ŞART DEĞİLSE EĞER HER SAVAŞ BİR CİNAYETTİR'' Mustafa Kemal ATATÜRK
BU SAVAŞ BİZİM DEĞİLDİR KATİYEN DESTEKLENMEMELİDİR.
40 yıldır pkk yı besleyen suriye değildi dimi, ne çabuk dostun oldu esad denilen şerefsiz, demek ki sen de onun gibi şerefsizsin.
hadi tencere tavacılar iş başına taksimde ülkede reform yapıyordunuz konuşun şimdi milli mesele bu
bu milli mesele değil biz suriyeli değiliz recep in çıkar meselesi
peki haketmedi mi bizim ülkemiz böyle saldırıları bi kere kimyasal saldırıyı düzenleyenin kim olduğu bile doğru düzgün belli değilken çıktık meydana esad yapmıştır diye bu muhalifler kimdir nedir ne istiyorlar bunları açıklasınlar dertleri ne maalesef olan bizler gibi hiç suçu günahı olmayan garibanlara oluyor ve olacak ve bu vebali nasıl ödeyeceksiniz ey bizi yönetenler
BU ÜLKEYİ ADAM GİBİ YÖNETECEK LİDER GELMEDİ BUGÜNE KADAR.KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM ATATÜRKTEN BAŞKA İNÖNÜDEW MENDERESTE ECEVİTTE HEPSİDE YETERSİZ.DİYECEKSENMİZ SEN NERDEN GÖRDÜN MENDERESİ İNÖNÜYÜ GÖRMEDİM SADECE YAPTIKLARI YASALAR BELLİ.NATOYA ÜLKEYİ ALDIRIP ABD UŞAKLIĞI YAPILMASINA GÖZ YUMANDA ESKİ LİDERLERDİ.1974TE PKK KURULMUŞ HALA 40 YILDA BİTMEMİŞ ÖRGÜT YUH DİYORUM.ÇÜNKÜ NİYETLERİ BİTİRMEK DEĞİL.LİDERLERİN SİYASETÇİLERİN YÜZLERİ GÜLÜYOR YA İÇLERİ O KARANLIK DÜNYALARI HEPSİ TERÖRİSTLERİ DESTEKLİYOR.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI SAVAŞTAN YANA DEĞİLDİR....KOMŞULARIMIZLA SAVAŞMAK BİZE HAYIR GETİRMEZ.....''YURT TA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ'' K.ATATÜRK
türkiyenin başına çorap örecekler bu belli bakalım ne gelecek başımıza kadınların açtığı bayankupon adlı kupon sitesini gördünüzmü gözlerinize inanamayacaksınız kadınlar neler tutturmuş hemen aratıp bakın bayankupon diye
ee araba çarpar diye evden dışarı çıkmıyalımmı yani
bakın ben şunu diyorum ..eyer Türkiye büyük bir devletse..gelecekdeki saldırılara maruz kalmaması için ve tüm dünya ya bir ders vermesi ve gücünü göstermesi için Suriye yi komple almalıdır ve topraklarına katmalıdır..eyer bunu yapamıyorsa bilsinki ..gelcekde mısır Cezayir lubnan ırak gibi olmamız an meselesidir..kıyamet kopucak dedikleri ve geri sayım işlemi Ortadoğuyu darmadığın etmekdi ..maya takvimi yalandı asıl geri saym buydu ve işliyor..bundan sonraki kale iran sonrada türkiye..bizede bir oyun oynıyacaklar iç kargaşa türk kürt alevi sunni yıllardır yapıyorlar..suriyeyi bir an önce almlyz
ABD etinden sütünden yararlanmak için saldırıyor Suriye ye sana yedirir mi oranın toprağını.
Neyle alacak imamın ordusuyla mı? Askeri bertaraf etti. Yazık güzelim ülkemize rezillerle çevrili etrafı en rezili de içeriden kuşattırdı bile memleketi.
Sen daha kendi ülke nin belli bölgelerini demokrasi yöntemleri ile yönetip geliştiremiyorsun koskoca bir medeniyete hükmedecegini mi sanıyorsun sanki manavdan elma alıyor en basit Kıbrıs ta bile kendi insan ın seni istemiyor komple alacakmış bi yürü git az izle Cüneyt Arkın ın Malkoçoğlu nu öyle bir alma yeni sınırlar çizme geçti artık hayal dünyasından çıkın.
ARAP SEVDALILARI DÜŞÜNSÜN,ÜLKEYİ NE HALE SOKTULAR YA VİCDANSIZLAR,MİLLETİN GÖZÜDE KÖR OLMUŞ ZATEN GÖZLERİ GAFLET UYKUSUNDA HEPSİNİN.
başka kapıya MYNET.YEMEZ BU MİLLET AKILLANDI.AKILLANMAYANDA ZATEN HALEN DEVAM EDİYORSA HAİN VE İŞBİRLİKÇİDİR.VATAN MİLLET SAKARYA.
Özal iktidar oldu,Bir koyup 3 alacaktık.1 bile alamadık.Havamızı aldık.Irak parçalandı. 2,5 milyon insan katledildi.,Akp iktidar oldu,Libya,Cezayir,Tunus,Fas,mISIR parçalandı.Sırada suriye var..Türkiyeyi yöneten Bu iktidarların hepside sözüm ona müslüman.Yoksa bunlar müslüman maskesi takmış görünüşte müslüman ,içi münafıkla dolu olanlar olmasın.
abd İsrail akpkk şeytanları msülüman ülke saldırcak rte fetoşun yanına lkaçıcağı için sorun son on senede hayelelr gerçek oldu taksimde insalr öldürp kayıtlar silin reyhanldı akğpkk el kaide bağlantısı ile bomba patlatıp mobesler bir gün önceden kapatıldı nasıl bir ülkee olduk termröistlere yardım eden pkkyı hapisten çıakran isarailin emri ilke askerlerini içeri atan bir ülke
Birinci Dünya Savaşı sonunda Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında 30 Ekim 1918’de imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması, koşulları itibariyle Türk topraklarının tamamen işgalini hedef alıyordu. 10 Ağustos 1920’de yine Osmanlı Devleti ile İtilaf Devletleri arasında imzalanan Sevr Antlaşması da Türk milletinin yok sayılmasına neden olan çok ağır koşullar içeriyordu. Türk milleti bu antlaşma hükümlerini hiçbir zaman kabul etmediğini, Atatürk’ün önderliğinde başlattığı bağımsızlık mücadelesi ile bütün dünyaya ilan etmiştir
öperim ellerinizden ama bunu gelde ATATÜRK karşıtlarına anlat neymiş tarih i işimize geldiği gibi yansıtmışız bahaneleride bu resmi belgeleri incelemezler mi bu insanlar okumazlar mı İLK EMİR İLK VAHİY OKU olmuştur oku ki öğren gör bil. hatasıyla eğrisiyle doğrusuyla ATATÜRK var olmamızın yeniden ayağa kalkmamızın damarlarımızdaki o bağımsızlık özgürlük VATAN sevgisinin şahlanmasının tek sebebidir .nankörlük sana yakışmıyor ey TÜRK insanı bırak arap sevdakarlığını aç gözünü sarıl tırnak ile diş ile toprağına vatanına insanına ayırma kendinden et iletırnağı sana en iyi dost yine senden olandır
DİN OLMAZSA DEVLET OLMAZ DİYEN VATAN ELDEN GİDERKEN UYUŞMUŞ TENEKE KAFALI AKP.YE ÜLKEYİ TESLİM EDEN CENET YOLCULARI TÜRKİYE ABD.NİN ÇİFTLİĞİ HALİNE GETİRENLER ALLAH SİZE BİNLERCE BELA VERSİN BAY BAŞKOKAN BAŞÖRTÜLÜ HANIMIYLA BOUCH UN OFİSİNDE BACAK BACAK ÜSTÜNE ATARKEN GURUR DUYAN ÖKÜZLER AYIKLAYIN PİRİNCİN TAŞLARINI YUMURTA KAPIDA KIÇINIZ YIRTILCAK SAYENİZDE MİLYONLARCA GÜNAHSIZ KİŞİDE YANACAK 12 YILDA ÜLKEYİ MAĞHFETTİLER ŞİMDİDE İNSANIMIZIN KANINI SATACAK MÜNAFIKLAR LEBLEBİ GİBİ BOMBALAR YAĞARKEN TEKBİR ÇEKER DURDURUR İMAMLAR ASKERİ TIKIN İÇERİ LAİKLERE ÖLÜM DEYİN ŞİMDİ GİDİN SAVAŞA SRY.YEYLE
türk halkı başına kimyasal silah ve atom bombası atılmasını hak ediyor.bir toplum bu kadar haini 10 yıldan fazla başında tutmaz.bu kadar haine devleti teslim etmez.bu kadar çok gerizekalı bir halk her türlü kötülüğü hak ediyor.kimse abd ye ve israile bahane bulmasın.bizdeki yahudiler onlardan ahlaksız.
Muhalifler silahlarını bırakırsa kan durur SAVAŞ olmaz halk kendi seçimini kendi yaparak demokratik ortam sağlanır halk oylaması yapılır,halk kimin gidip kimin kalacağına karar verirler muhaliflerin pkk dan farkı ne ozaman ilk önce kanı onlar durduracak onlar istemiyor diye savaş falan da olmaz bida böyle bakın olaylara
tayyip amca bu suriye senin başını yer herhalde eylülden sonra pkk şehirlerde varlığını gösterme tehditleri inşallah boş çıkar
Bakkaldan domates mi alıyosun suriyeyi alalım diyosun türkiyenin savaşa girmesi büyük risk kaldıki abd vurup gidecek biz ülkeyi nereye taşıyalım uzaya mı
BUNLARIN HEPSİ Bİ OYUN BU OYUNDADA TÜRKİYE Yİ HARCIYACAKLAR BİZİ YUKARI ÇIKARDI ÇIKARDI ŞİMDİDE TEPE TAKLA EDECEKLER SIRA TÜRKİYE DE YANİ
Diğer Haberler