Türkiye’de 6. kez yüz nakli yapılacak

Türkiye'nin 6. yüz nakli Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yapılacak.

Türkiye’de 6. kez yüz nakli yapılacak

Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu kaldırıldığı özel hastanede beyin ölümü gerçekleştikten sonra ailesi tarafından organları bağışlanan 31 yaşındaki Muhittin Turan'ın yüzünün nakledileceği 54 yaşındaki Salih Üslün, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan uçakla Antalya Havalimanı'na geldi.

Edirne'den ambulansla İstanbul Atatürk Havalimanı'na nakledilen Üslün, gecikince THY'ye ait uçak 20 dakika bekletildi. Bu nedenle saat 19.55'te Antalya'da olması beklenen uçak 20.15'te indi.

Antalya Havalimanı'ndan, Akdeniz Üniversitesi'ne (AÜ) ait bir araçla hastaneye getirilen Salih Üslün, "Yüz nakli için geldim. Çok mutluyum” dedi. Üslün'e üç çocuğundan biri olan Sedat Üslün eşlik etti.

Üslün'e nakledilecek yüz, Türkiye'nin ilk başarılı yüz naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından gerçekleştirilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
hocam seni doğuran annenin ellerinden öpüyorum
hayırlı evlatsın be hocam ... allah senden razı olsun
bu ömer özkan aynı bana benziyo haa. helal olsun. aynı ben:)
Kesin adamı içeri atarız ve hiçbir başarı cezasız kalmaz.
siyasetçilerin hangi yüzünü değiştirecekkk... görüneninimii yoksa gerçeğinimiii...işi zorr vesselammm...
Allah korusun bu yüce insanı....
allah kimseyi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibine muhtaç etmesin ama allah başımızdan da eksik etmesin ben sizin analarınızın ellerinden öpüyorum
Diğer Haberler