HABER

TUS için yeni tarih belli oldu

ÖSYM, 2010 Sonbahar TUS'unun 11-12 Aralık 2010'da, 2011 Bahar Dönemi TUS'unun ise normal zamanında yapılacağını açıkladı.

ANKARA (ANKA) – Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı(Sonbahar Dönemi) ise 24 Ekimde yapılacak.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) ertelenen Tıpta Uzmanlık Sınavı için yeni tarih belirledi. Buna göre TUS 11-12 Aralık 2010'da yapılacak.

ÖSYM daha önce açıkladığı sınav takviminde Tıpta uzmanlık eğitimi görmek üzere Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine, üniversitelerin tıp fakültelerine ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesine alınacak adaylar için yapılacak olan 2010-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı(TUS) ve daha ileri seviyede Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi görmek isteyen adaylar için 2010-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) sınavları 2011 yılının Ocak ve Şubat aylarında 2011 İlkbahar Dönemi sınavları ile birleştireceğini açıklamıştı.

Türk Tabipler Birliği(TTB) Merkez Konseyi Başkanı Dr. Eriş Bilaloğlu, TUS tarihinin açıklanmadan önce ÖSYM Başkanı Ali Demir ile yaptıkları telefon görüşmesini ANKA'ya anlattı.

Bilaloğlu telefon görüşmesinin içeriğine ilişkin, “ÖSYM Başkanını Ali Demir’i ziyaret etmeyi düşünüyorduk, bugün telefonla görüşerek taleplerimizi ve kaygılarımızı ifade ettik. ÖSYM Başkanı’na bu yönde talepler gelmiş. Eski Başkan Yarımağan ertelenen sınavların 2010 yılında yapılacağını teknik sorun olmadığını açıklamıştı. Ali Demir’in 'Çalışmamızı yürüyoruz bugün içerinde açıklama yaparız' sözlerinden anladımki 2010 sonbahar TUS Aralık ayı içerisinde yapılacak. 2011 Nisan TUS ise aynı tarihinde yapılacak” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön