Ünlü manken aydınlık ve parlak göz altları için sırrını açıkladı! Sadece 5 adımda...

Mor renkli halkalar, derinleşmiş çizgiler ve kuru bir görünüm... Kimse bu görüntüyle dolaşmak istemez. Fakat uzun saatler süren çalışmalar, yoğun tempolu bir yaşam tarzı ve uykusuzluk, beraberinde bu görünümü getirir. Peki, yaş ilerledikçe çok sık rastlanan bu cilt sorununu önlemek ve aydınlık, canlı bakışlara sahip olmak mümkün mü?

Ünlü manken aydınlık ve parlak göz altları için sırrını açıkladı! Sadece 5 adımda...

Doğru bakım ve makyaj teknikleri ile genç ve enerjik bir görünüme ulaşabilirsiniz. İşte aydınlık ve parlak göz altlarına sahip olmak için yapmanız gerekenler!

YÜZÜNÜZÜ SOĞUK SUYLA YIKAYIN

Yüzünüzü sıcak suyla değil soğuk suyla yıkayın. Çünkü soğuk su, gözlerinizin etrafındaki şişlikleri ve koyu renkli halkaları azaltacaktır. Böylece daha canlı bakışlara sahip olursunuz. Akşamları uyumadan evvel cildinizi temizleyin, sonra da buzluktan çıkardığınız buzlarla yapacağınız soğuk kompres göz altlarınıza iyi gelecektir.

BOL BOL SU İÇİN

Parlak bir ten görünümünün bir diğer adımı ise su tüketiminize dikkat etmek. Günde en az iki litre su içmek hem vücut metabolizmanızın hem de cildinizin yararına olacaktır. İki litre su yaklaşık 8 bardağa tekabül eder, vücut ağırlığınıza göre ihtiyacınız olan su miktarını belirleyerek bu sayıyı arttırabilirsiniz.

CİLT YAPINIZA UYGUN GÖZ KREMLERİNİ TERCİH EDİN

Aydınlık bir ten ve göz çevresi için en önemli adım doğru ürünleri kullanarak cilt bakımı yapmak. Yorgun bakışlarının yerini sağlıklı bir görünüme bırakmasını istiyorsanız göz bakımı rutininize de aralıksız devam etmeniz gerekir. Eğer kuru göz altlarınız varsa nemlenmesine yardımcı olarak yoğun yapıdaki göz kremlerini tercih edebilirsiniz. Göz kremi ayrıca, henüz yeni yeni oluşmaya başlayan kaz ayaklarını ve ince çizgileri de kısa zamanda yok eder.

IŞILTI VEREN GÖZ ALTI KAPATICILARINA YÖNELİN

Kullandığınız ten ürünlerinin mat bitişli değil de ışıltılı yapıda olması daha canlı ve enerjik bir görünüm yakalamanıza yardımcı olur. Kuru bir yapıya sahip olmayan göz altı kapatıcısı tercih ederseniz ürünün göz altı çizgilerinize dolmadığını da fark edeceksiniz. Bu da daha etkileyici ve genç görünmenizi sağlayacak.

MASKELERLE BAKIM YAPIN

Özellikle cildinizde nem kaybı varsa, kaybettiği nemi ona geri kazanmalısınız. Bunun için haftada 1 kez cilt tipinize uygun bir maske uygulayarak cildinizin ve göz altlarınızın yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Fakat maske ile bakım yapmadan önce cildinizi mutlaka makyaj kalıntılarından ve kirlerden arındırın. Bu sayede uygulayacağınız maske teninize daha iyi nüfuz eder. Maskeyi uygulamadan önce parmak uçlarınızı göz çevrenizde nazikçe gezdirerek masaj yapın. Bu masajı gözlerinizden başlayarak göz çukurunuza doğru devam ettirerek yapabilirsiniz. Göz çevresi yüzümüzün en hassas ve ince noktalarından biri olduğu için uygulamış olduğunuz maskenin cilt tipinize uygun olduğundan emin olmalısınız.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler