HABER

Üst geçidi kullanmayan hemşireye otomobil böyle çarptı

İstanbul Büyükçekmece'de iki hemşire, üst geçit kullanmadan karşıya geçmek isteyince korkunç bir kaza meydana geldi. Arkadaşlarının uyarısını dinlemeyen hemşirelerden biri, hızla gelen otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Kaza anı cep telefonuyla kayda alındı. Hemşireye çarpan sürücü ise gözaltına alındı.

Kaza dün akşam saat 18.00 sıralarında D-100 Büyükçekmece Güzelce Mevki'nde meydana geldi. İddiaya göre, bir hastanede çalışan 3 hemşire arkadaş mesai bitiminde kaldıkları lojmana dönmek için yola çıktı. Hemşirelerden ikisi hemen yanlarında duran üst geçidi kullanmadan yolun karşısına geçmek istedi. Arkadaşlarının defalarca uyarmasına rağmen iki kadın araçların hızla geçtiği yoldan karşıya geçmeye başladı.

50 METRE İLERİDEKİ ÜST GEÇİDİ KULLANMADILAR

Hemen 50 metre ilerideki üst geçidi kullanmayıp yola atlayan iki hemşireden biri tam karşıya geçtiği sırada, otomobilin hızla vurmasıyla ağır yaralandı. Olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Durumu ağır olan hemşire, ambulansla hastaneye kaldırılırken, sürücü ise gözaltına alındı.

KAZA ANINI ARKADAŞLARI KAYDETTİ

Yaşanan kaza anı cep telefonuna yansıdı. 2 arkadaşını üst geçitten geçme konusunda uyaran kadın o anları kaydetti. Defalarca üst geçidi kullanmalarını için arkadaşlarını uyaran kadın, kaza anını saniye saniye kaydetti. Kaza öncesinde, "Müge Anlı'ya vereceğim. Ben defalarca uyardım üst geçidi kullanmıyorlar. Kız öleceksiniz bak" gibi konuşmalar da kayda yansıdı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Kadınlar eceline susamış gibi. Depar yapıp bariyerin üstünden atlayacak kadar çeviksen bir zahmet üstgeçitten geçseydin. Sürücü niye gözaltına alınıyor ki? Fizik kurallarına aykırı bir mucize mi gerçekleştirsin? Bir saniyede 100’den 0’a hangi araç hızını düşürebilir? Veya o sıkışık trafikte nereye kaçabilir?
@dokuzuncu_koy_1970 ecel geldi mi bir bahanesi olur. vuran adama yazık vicdani , hukuki , maddi bir sürü derdi oldu.
Allahtan video var yoksa uğraş dur
suçu olmadığı zaten belli. durum anlaşıldığında sürücü salınır. görüntüler izlendiğinde her şey netledir de; kızcağıza da çok geçmiş olsun
kızın cahilliği sürücünün ne hatası var gözaltına alınıyor kız 2 adım atar atmaz araba vuruyor sürücü nerden görecek o mesafeden böyle bir cahillik yapacağını nerden bilecek ki en fazla sorgusu alınmak üzere götürülür diyeceğimde neyi soracaklar orasıda meçhul
Çok yazık, üzücü. Araya geçmeyi engelleyecek bariyer koymak lazım
bariyer var, üzerinden atlamışlar. siz bariyeri 2 metre de yapsanız onlar bir yolunu bulur ve geçerler.
Geri Dön