HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Uydulu takiple tecavüzü önlediler

17 yaşındaki kız, benzincide “Kaçırıldım, tecavüze uğramaktan korkuyorum” notu bırakınca jandarma harekete geçti...

Jandarma, Entegre ve Muhabere Bilgi Sistemi (JEMUS) yardımı ile uydudan takip yaparak 17 yaşındaki bir kız çocuğunun hayatının karartılmasına engel oldu. İstanbul İl Jandarma Alay Komutanlığı’nı seferber eden olay, Arnavutköy Tayakadın’da meydana geldi. N.G.S. (17), geçtiğimiz günlerde, annesinden izin alıp erkek arkadaşı A.Ş. ile buluştu. İkili daha sonra A.Ş.’nin amcası B.Ş.’nin yanına giderek otomobille gezmeye çıktı.

ÇOCUK GİTTİ, AMCASI KAÇIRDI
Kısa süre sonra genç kızın erkek arkadaşının telefonu çaldı. A.Ş. amcasına “Benim acil işim çıktı hemen gitmem lazım. Sen N.’yi evine bırakırsın” dedi. A.Ş. gittikten sonra amca B.Ş., küçük kızı Esenler’deki evine bırakacağını söyledi. Ancak Esenler yerine otomobili Tayakadın’da ormanlık bir alana sürdü.

OTOMOBİLDE TACİZ

N.’nin iddiasına göre B.Ş., otomobili kullanırken elle taciz etmeye başladı. Bu sırada otomobilin benzini bitti. Amca bir benzin istasyonuna girince, genç kız da tuvalete girme bahanesiyle otomobilden indi. Bu sırada “Bu adam beni kaçırdı. Tecavüze uğramaktan korkuyorum. Lütfen yardımedin” yazan notu benzinlikteki pompacının eline sıkıştırdı. Pompacı, notu okuyunca jandarmaya ihbarda bulundu. Jandarma ekipleri, JEMUS’u (Jandarma Entegre veMuhabere Bilgi Sistemi) devreye soktu. Uydu takibi ile bölgede bulunan jandarma devriye araçlarının yerleri tespit edildi ve ihbar bilgileri araç plakası ile birlikte ekiplere elektronikmesajla iletildi. Tayakadın’ı çember içine alan jandarma, 35 dakika sonra ise otomobili bulup genç kızı kurtardı. İkilinin benzin istasyonunda güvenlik kameralarında kaydedilen görüntülerine de ulaşıldı. Amca B.Ş. gözaltına alınırken, “Beni eve bırakacaktı ancak buralara kadar getirdi. Yolda sürekli bacaklarımı okşamaya başlayınca tepki gösterdim. Jandarma beni zamanında kurtardı” diyen N.G.S. ailesine teslimedildi.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler