Uyuyunca gözlerinden kan geliyor!

Azerbaycan'ın Göyçay ilçesinin Halitli köyünde yaşayan 2 yaşındaki Hüseyin Abdullayev, gözlerinden akan kan dolayısıyla uyuyamıyor.

Uyuyunca gözlerinden kan geliyor!

Uyumadığı zaman yaşıtlarından hiç bir farkı olmayan Minik Hüseyin uykuya daldığı andan itibaren başta gözleri olmak üzere burnu ve kulaklarından kan akmaya başlıyor. Uyandırıldığında kan akıntısı tamamen duran Hüseyin, uykusuzluk problemi yaşıyor.

Ailenin verdiği bilgiye göre Hüseyin'in yaşadığı sorun sadece memleketleri Göyçay'da meydana geliyor. Yani diğer komşu illere götürüldüğü zaman Hüseyin hiç bir sorun yaşamıyor. Yaşanan problem dolayısıyla memleketlerine kısa süreliğine gelebilen aile Minik Hüseyin'in uyuması ile baba ocağından ayrılmak zorunda kalıyor.

Hüseyin'in tedavisi için ülkedeki bütün uzmanlara başvuran aile, doktorların hastalığa çare bulamamasından dolayı ne yapacaklarını bilemiyorlar.

Hüseyin'in büyükannesi Cemile Abdullayeva, torununun uykuya daldıktan 10 dakika sonra gözlerinden kan akmaya başladığını, daha uzun süre uyuduğu zaman ise kulaklarından burnundan ve ağzından kan geldiğini ifade etti. Babası Rövşen Abdullayev ise oğlunun problemi ile ilgili ülkede gitmedikleri doktor kalmadığını söyledi. Abdullayev oğlunun tedavisi için yerli ve yabancı doktorların her türlü tetkik ve analizleri yaptıklarını ama herhangi bir sonuca ulaşamadıklarını bildirdi. Abdullayev ''Oğlum uyuduktan sonra kan gelmeye başladığı zaman uyanıyor. Tekrar uyuttuğumuz da ise yine kan gelmeye başlıyor. Ne zaman ki Göyçay arazisinden çıkıyoruz, oğlumda her hangi bir problem kalmıyor'' dedi.

Hüseyin'in annesi Elnare Abdullayeva da yaptığı açıklamada oğlunun kanlı gözlerini göstererek ''birazcık uykuya dalınca gördüğünüz gibi kan gelmeye başlıyor bu da oğlumun gözlerinde ve burnunda kaşıntıya neden oluyor. Bundan dolayı da hemen uyanıyor ne yapacağımızı bilemiyoruz. Mecburen burada kalamıyor komşu illere gidiyoruz ''dedi.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
bu iş tıpbı aşmış iyi bir hacaya götürün
MADEM DİĞER İLLERDE BİRŞEY OLMUYOR ÇARE YOK ORAYA YERLEŞECEK BULUNDUĞU YERİN RAKIMI HAVA ŞARTLARI BELKİ ÇOCUKDA BASINÇ UYGULUYOR OLABİLİR TIPKI YÜKSEK BİR YERELERİ SEYEHAT ETTİĞİMİZDE KULAKLARIMIZIN TIKANMASI GİBİ ....TABİ BİZE YORUM YAPMAK KOLAY ..ALLAH YARDIMCILARI OLSUN DERMANSIZ DERT VERMESİN.
benim tavsiyem iyi bir şeyh oda adam akıllı biri olması lazım
İnsanın okurken içi sızlıyor.Ey bir gün yorum attımda adam para her şey demektir dedi.Neyi herşey Allah bir hastalık verirde baş edemeyiz.Allahım her insanı korusun hastalıktan hepimizden hoşnut olsun.Allah aşkıyla yaşayalım.Geçmiş olsun sevimli garibe..
madem öyle gitmeyin memleketinize çocuğa eziyet etmeyin yazık günah Allah yardımcınız olsun
Yüce rabbim sen nelere kadirsin.
Allah allah cok ilginç
İnsanın okurken içi sızlıyor.Ey bir gün yorum attımda adam para her şey demektir dedi.Neyi herşey Allah bir hastalık verirde baş edemeyiz.Allahım her insanı korusun hastalıktan hepimizden hoşnut olsun.Allah aşkıyla yaşayalım.Geçmiş olsun sevimli garibe.
Diğer Haberler