KADIN

Uzun ilişkinin 15 sırrı

Uzun ilişkinin 15 sırrı

Daha sağlıklı biri lişkinin sırları...

Uzun ömürlü bir ilişkiye sahip olmak bu hayattaki en güzel şeylerin başında geliyor. Peki, uzun ilişkiye sahip olmak için ne yapmak gerekiyor? Psikolog Çisem Doğanlaroğlu, Mynet Kadın okuyucuları için uzun ilişkinin sırlarını veriyor.

iliski 2

Onu olduğu gibi kabullenin

Uzun bir ilişki yaşamanın ön koşulu karşınızdakinin sizden farklı bir birey olduğunu kabullenmek ve farklılıklarıyla onu sevmek.

iliski 3

Her zaman dürüst olun

Yalan söylemek ilişkinin ömrünü kısaltır ve telafisi yoktur.

iliski 4

Arkadaşlarınız olmadan asla

Sosyal yaşamınızın parçası olan arkadaşlarınız sayesinde ilişkiniz için gerekli motivasyonu sağlayın. Her iki taraf da arkadaşlarıyla bağımsız vakit geçirebilmeli.

iliski14

İşine ve ilgi alanlarına merak duyun

İlgi alanınıza girmemesine rağmen ona işi ve ilgi alanları hakkında soru sormaktan çekinmeyin.

iliski 5

Birlikte hayatlara dokunun

Onunla birlikte katkı sağladığınız bir sosyal yardım projesi, yapacağınız bir barınak ziyareti, dikeceğiniz fidanlar, can suyunu verdiğiniz fideler, açık alanda gözlemlediğiniz canlılar sayesinde yapıcı duygularınızı tekrar keşfedin.

iliski 6

Geçmişi kurcalamayın

Çoğu kadın-erkek ilişkisini geçmişte kalan kişiler yüzünden yıpratabiliyor. Siz siz olun eski sevgili ya da eş hakkında soru sormayın.

iliski 7

Mahremiyetiniz olmadan olmaz

Özellikle sosyal medya aracılığıyla paylaşılan fotoğraflar, yer bildirimleri, ilişkinizin gelişim aşamasında mahremiyetinizi zedeleyebilir. İlişkinizin kaç kişi tarafından beğenildiğini takip ettiğiniz gönderiler tarafından mutlu olmamalısınız, beslendiğiniz kaynaklar yüz yüze mutluluğunuzu paylaştığınız insanların yanınızda olduğu eşsiz anlar olmalı.

iliski 8

Sınırları zorlamayın

Olası bir ilişki probleminde sessiz kalıp düşünmeyi deneyin; sinirliyken kurmuş olduğunuz cümlelerin telafisi olmayabilir. Dikkatli ve sakin olun.

iliski 9

Ortak bir hobiniz olsun

Spor, müzik, tiyatro, bahçecilik vb çeşitli hobiler edinin. Onunla birlikte hobi gelişim evrelerinizi deneyimleme şansı edinin.

iliski 10

Ailesine saygı duyun

Ne olursa olsun her zaman ailesine saygı duyun. Annesi ve babası sayesinde onunla tanışma fırsatını bulduğunuzu hatırlamanız bile ailesine saygı duymanız için yeterli bir sebep.

iliski 11

Değişimi birlikte yaşayın

Yaşınız, hayat deneyiminiz ne olursa olsun; gelişimin ve değişimin bir ömür boyu sürdüğünü unutmayın. İçsel kaynaklarınızı birbirinize akıttığınız, geliştiğiniz ilişkide değişim kaçınılmaz ve uzun solukludur.

iliski 12

Kötü alışkanlıklarınızdan birlikte kurtulun

Alkol, sigara, kötü beslenme vb. sağlığınızı tehdit eden kötü alışkanlıklarınızı birlikte bırakın. Unutmayın ki gerçek sevgi uzun ve sonsuz bir ilişkinin sırrıdır. Gerçek sevgi sahipleri sevdikleri kişilerin zarar görmesini asla istemezler.

iliski 13

İlişki bağımlısı olmayın

Bir tarafta eli-kolu-gözü-bacağı olmadan yaşayan insanlar varken "sevgilim/eşim olmadan asla yaşayamam!" şeklinde patolojik düşünce örüntüleri geliştirdiyseniz kısa sürede bir uzmandan destek alın.

iliski 14

Tüketici değil, türetici olun

Çağımızın tüketim çılgınlığına kapılmayıp hayatınızı sade ve türetici bir şekilde sürdürmeyi denediğinizde sahip olduğunuz ilişkinin kıymetini bilecek, ilişkinizi de tıpkı bir canlı gibi besleyip büyüteceksiniz.

iliski 6

Olmuyorsa zorlamayın

Her şeye rağmen ilişkiniz uzun süreli ilişki evresine geçmekte zorlanıyorsa belki de sorun karşınızdaki kişinin kısa süreli ilişki evresinde takılı kalmış olmasıdır. Kontrolün sadece sizde olmadığını hatırlayın ve boşa vakit kaybetmeyin.

[Nasıl TV - İyi bir ilişki nasıl olmalıdır?](http://www.nasil.tv/Iyi-bir-iliski-nasil-olmalidir)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön