HABER

V.A.’nın kaçışı cinayetle bitti

Günlük işlerini yaptığı evin sahibini, tecavüz ettiği gerekçesiyle öldüren kadının ifadesinin ardından, filmlere konu olabilecek bir dram çıktı.

İZMİR’de önceki akşam devriye gezen polis ekibinin yanına gelen üstü kanlar içindeki 28 yaşındaki V.A.’nın verdiği adrese giden polisler, Mehmet Mustafa Sayal’ın (60) cesedini buldu. Fransa’dan emekli olduktan sonra İzmir’e yerleşen Sayal’ın otopsisinde 21 bıçak darbesiyle hayatını kaybettiği saptandı. Gözaltına alınan V.A.’nın bir insanlık dramı yaşadığı ortaya çıktı. V.A. polise verdiği ifadede şunları anlattı:

Şiddet yüzünden kaçtı

14 yaşındayken Bingöl’de evlendirildim. 2 çocuk doğurdum, gördüğüm şiddet yüzünden 4 yıl önce İstanbul’a kaçtım. İstanbul’da çeşitli işlerde çalıştıktan sonra ailemin peşimde olduğunu öğrenince, 7 ay önce de İzmir’e kaçıp izimi kaybettirdim. Bir otelde temizlik görevlisi olarak çalışırken, arkadaşlarım aracılığıyla evine temizlik ve yemek yapmak için yardımcı arayan Mehmet Mahmut Sayal’la tanıştırıldım. Evde işe başladıktan bir süre sonra Sayal’ın tecavüzüne uğradım.

Tekme atıp işkence yaptı

V.A. ifadesinde ayrıca, hamile kaldıktan sonra Saral’ın bebeğini düşürmek için karnına tekme atıp işkence yapmaya başlaması üzerine cinayeti işlediğini iddia etti. Hastanede yapılan doktor kontrolünde karnındaki 7.5 haftalık bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklanan V.A., işlemlerin ardından adliyeye sevk edilecek.(Hürriyet)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön