Windows Defender için kötü haber

Eğer güvenliğiniz için Microsoft’un kendi güvenlik programı olan Windows Defender’a güveniyorsanız bir kez daha düşünmenizde fayda var.

Windows Defender için kötü haber

Antivirus programları artık neredeyse tüm bilgisayarlarda standart haline gelmiş durumda. İnternet sitelerinin günden güne artması ve paylaşımların üst noktalara ulaşması zararlı yazılımların çoğalmasını da kolaylaştırıyor. Hal böyle olunca kullanıcılar da mecburi olarak antivirüs programlarına daha fazla önem vermek zorunda kalıyor.

Windows ile birlikte gelen Window Defender da bu güvenlik uygulamalarından biri. Hem ücretsiz olması, hem de kolay ulaşılabilmesiyle kullanıcıların dikkatini çeken bu uygulamanın düşünüldüğü kadar koruma sağlamadığı yapılan testler sonucunda ortaya çıktı. Koruma, kullanım ve onarım olmak üzere 3 ayrı kategoride yarışan Bitdefender, Kaspersky Lab, Symantec, Avast, F-Secure ve GData, her kategoride toplam 6 puan olmak üzere 18 puana en yakın performansı sunmaya çalıştı.

Test sonucunda bu uygulamaların Windows Defender’dan en az 5 puan, en fazla ise 15.2 puan daha yüksek puanlara ulaşması dikkat çekti. Dolayısıyla Windows Defender’ın her 3 kategoride de hüsrana uğradığı ortaya çıkmış oldu. Ayrıca en iyi virüs yazılımları Bitdefender, F-Secure ve Kaspersky seçilirken, en iyi ücretsiz antivirüs yazılımları ise Avast ve AVG oldu.

Angry Birds Star Wars 2 Çok Yakında Çıkıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler