HABER

Yağışlar etkisini kaybediyor

Türkiye’nin kuzey ve doğu bölgelerinde beklenen yağış akşam saatlerinde bölgeyi terk ediyor. Bu arada hava sıcaklıklarında önemli değişikliğin yaşanmayacağı tahmin ediliyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nce yapılan değerlendirmelere göre, Kuzey ve doğu bölgelerde akşam saatlerine kadar aralıklarla görülecek yağış geçişlerinin, akşam saatlerinden sonra Türkiye’nin büyük bir bölümünü terkedeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara, İç Ege (Kütahya, Afyon, Denizli), İç Anadolu'nun batısı (Eskişehir, Çankırı, Ankara, Konya) ile Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer sis görülecek.

Sabah saatlerinde Marmara, İç Ege (Kütahya, Afyon, Denizli), İç Anadolu'nun batısı (Eskişehir, Çankırı, Ankara, Konya) ile Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer sis beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, hava kirliliği v.b.) karşı yurttaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzeybatı yönlerden ara sıra orta kuvvette esecek. Yapılan tahminlere göre, bölgelere göre hava durumu da şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı bulutlu, İstanbul'un Şile, Beykoz ve Sarıyer ilçeleri öğleden sonra bir ara sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde yer yer sis görülecek

EGE: Az bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

AKDENİZ: Batısı az bulutlu, doğusu öğleden sonra parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, kuzeydoğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde batısında (Eskişehir, Çankırı, Ankara ve Konya) yer yer sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, kıyı kesimleri sabah saatlerinde yağmurlu geçecek. Bolu ve Düzce çevrelerinde sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARDENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile sabah saatlerinde Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) yağışlı geçecek. Yağışlar; Iğdır ve Elazığ çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin) sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön