HABER

"Yandım oğlum türküsünü dinlerken şehit haberi geldi"

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan 4 askerden biri olan Ordulu Jandarma Komando Er Salim Güneş'in Çatalpınar'daki evine ateş düştü.

"Yandım oğlum türküsünü dinlerken şehit haberi geldi"

Tek şehidin kendisinin olmadığını, bütün halkın olduğunu ifade eden acılı baba Adem Güneş, "Askere giderken bir arkadaşına 'Evlenmek istiyor mu?" diye sordurdum. İzine geldiğinde bir söz nişan yaparım diye düşündüm. Arkadaşlarına acele etmesinler cevabını vermiş. Gelince hemen haftasında evlendirecektik. Şehit haberinin geldiği sabah Mustafa Küçük'ün 'Yandım oğlum' türküsü dinliyordum" diye konuştu.

Şehit erin naaşı bugün Çatalpınar Belediye Meydanı'nda düzenlenecek cenaze töreni ile Haşal Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verilecek.

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan askerlerden Vanlı Bülent Bayram'ın baba evine ateş düştü. Şehidin evinden Kürtçe ağıtlar yükseldi.

Van'ın Gevaş ilçesi Yoldöndü köyü Barışık mezrasında ikamet eden Bayram ailesinin 9 evladından biri olan Bülent Bayram'ın şehit olduğu haberini alan anne Nazime Bayram, Kürtçe ağıtlar yaktı. 3 aylık asker olan ve acemilik eğitimini İzmir Foça'da yapan şehit askerin 20 gün önce usta birliği olan Bingöl'ün Yedisu İlçe Jandarma Komutanlığı'na Jandarma Komando Er olarak gittiği belirtildi. Sık sık ailesi ile telefonlaşan şehit askerin geçtiğimiz gün aradığı kardeşiyle Galatasaray yenilgisini konuştuğu bildirildi.

Kardeşi Cüneyt Bayram ile bir süre sohbet eden şehit askerin, Galatasaray'ın Avrupa yenilgisine üzüldüğünü ve maçı seyredemediğini söylediği belirtildi. Şehit olmadan bir gün önce yine arayarak annesi ile konuşan Bülent Bayram'ın dua istediğini söyleyen anne Nazime Bayram, evladının tek fotoğrafını öperek Kürtçe ağıtlar yaktı.

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma komando onbaşı Yaşar Kaya'nın Hatay'ın Hassa ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

Şehit Onbaşı Yaşar Kaya'nın Hatay'ın Hassa ilçesine bağlı Akbez beldesinde yaşayan babası Hanifi Kaya, hükümetten terörü bitirmesini isterken, "Bu hainleri içimizde barındırmayalım. Gerekirse ben de askere gitmeye hazırım" dedi. Acı haberi alan şehidin annesi Zeynep Kaya ise, "Vatan sağolsun" diyerek gözyaşı döküp, evladına ağıtlar yaktı.

Şehit onbaşının, acemi birliğindeki eğitiminin ardından izin kullandığı, 20 gün önce yeni birliğine gittiği öğrenildi. Bu arada, Türk bayrağıyla donatılan cenaze evine taziye çadırı kuruldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler