Yasak var ama takan yok! Yine aynı görüntüler

Artan koronavirüs vakaları sebebiyle asker uğurlamaları yasaklandı. Ancak İnegöl’de asker uğurlamasında yaşananlar kameralara yansıdı.

Yasak var ama takan yok! Yine aynı görüntüler

Vatanî görevlerini yerine getirecekler acemi birliklerine uğurlanmaya başlandı. Daha önce davul, zurna ve dualar eşliğinde yapılan uğurlamalar, koronavirüs vakalarının artması üzerine yasaklandı. İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, düğün ve asker uğurlama konularına dikkat çekerek vatandaşları uyarmıştı. Fakat ikazlara rağmen İnegöllüler yine bildiklerini okumaya devam ediyor. Konvoy ve araçlarda korna çalarak asker uğurlaması yapanlar, cep telefonuyla böyle görüntülendi. Hem yasaklara uymadılar, hem de seyir halindeki otomobillerden dışarı çıkarak "En büyük asker bizim asker" sloganları attılar. Şikayet üzerine emniyet ekipleri soruşturma başlattı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
agir cezalar verin bu laftan anlamayan magandalara
Takanda yok denetleyende. Kaç kez ihbar ettim ne gelen oldu ne giden...
Plajlarda denize girenleri söyleyenler, 81 vilayet de 3 ayda bir yapılan bu uğurlamaların çok riskli olduğunu fark etmiyor, bir kişi virüs bulaşarak gitse bütün birliğe bulaşır. Haydi buna da hep birlikte karşı gelelim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler