HABER

Yeni araç yüzde 100 Super Aguri olacak

Super Aguri İdari Direktörü Daniele Audetto, takımın geçen hafta yapılan kış testlerinde 2006 Honda şasisi kullanmasının ardından ortaya çıkan spekülasyonlar hakkında konuştu. Audetto, "Yeni aracın yüzde 100 Super Aguri" olacağını söyledi.

SAF1 Team Geçici Aracı olarak adlandırılan aracın Honda'nın eski test pilotu Anthony Davidson ile Circuit de Catalunya'da Honda'nın zamanlarına yakın tur zamanları yapması bazı takımların endişesine yol açmıştı.

Testlerde kullanılan "geçici" aracı işaret eden Audetto, "Bu araç, muhtemelen Şubat başında lansmanını yapacağmız yeni SA07'de kullanacağımız yeni lastiklerle ilgili tüm bilgileri toplayacak" dedi.

Bununla birlikte gelecekte Honda'nın desteğinin "çok güçlü olacağını" belirten Audetto, 2008 ve sonrasına yönelik düzenlemelerin müşteri araçlarının kullanımına izin vereceğini hatırlatarak, "Aynı aracı paylaşabileceğiz. Potansiyel olarak çok iyi bir araç, iyi pilotlar ve iyi yarış stratejisiyle yarışan küçük bir takım, biraz da şansın yardımıyla 2008'de Grand Prix kazanabilir" dedi.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön