HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Yeni Bakan Akif Çağatay Kılıç'a karşılama kuyruğu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ilk resmi il ziyaretini memleketi Samsun’a yaptı.

Yeni Bakan Akif Çağatay Kılıç'a karşılama kuyruğu

Bakan Kılıç’ı Samsun Havalimanı’nda karşılamak isteyenler uzun kuyruk oluşturdu.Son kabine revizyonunda Gençlik ve Spor Bakanı olan Akif Çağatay Kılıç, bugün Samsun’a geldi. Tarifeli uçakla gelen Bakan Kılıç’ı, Samsun Havalimanı’nda Vali Hüseyin Aksoy ile bürokratlar ve AK Parti Samsun il teşkilat üyeleri ile vatandaşlar karşıladı.

Bakan Kılıç’ın uçaktan inişinin ardından apronda uzun bir karşılama kuyruğu oluştu. Kendisini karşılamaya gelenlerle tek tek selamlaştı.

Bir grup partili "Sayın Bakanım yolun yolumuzdur. Yolun açık olsun" yazılı afiş açtı. Bakan Kılıç, buradaki karşılamanın ardından VİP salonunun dışında bekleyenlerin yanına gitti, kurban edilmek üzere getirilen koçun kesilmesini istemedi. Kılıç, ardından uzun bir araç konvoyu ile havalimanından ayrıldı.

Vali Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret eden Bakan Kılıç, yaptığı konuşmada, "Görevi sayın Başbakanımız sağ olsunlar bize uygun gördüler, bir güven gösterdiler ve bu görevi bize tebliğ ettiler. Bu güvene layık olmaya çalışacağız" dedi.

Türkiye’nin spor camiasıyla ilgili üzerinde büyük sorumluluklar olduğunu dile getiren Bakan Kılıç, "Bunlarla da ilgili inşallah çalışmalarımız olacak. Bu gurur, onur Samsun’un. Samsun halkımızın AK Parti’ye göstermiş olduğu teveccüh ve güç Samsun’da iki milletvekili arasında bakanlık devir tesliminin olmasını sağlamıştır. Biz her zaman Suat beyle bir ağabey kardeş ilişkisi içerisinde olduk. Bundan sonra da böyle olacaktır. Çünkü makamlar ve mevkiler geçicidir" dedi.

Tüm haberler

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler