HABER

"Yeni bir diplomasi zaferi"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Haluk Ulusoy, 2009 UEFA Kupası finalinin Türkiye'ye verilmesinin, TFF'nin uluslararası platformda yeni bir diplomasi zaferi olduğunu söyledi.

Slovenya'nın Ljubljana Kenti'nde bugün yapılan UEFA İcra Kurulu toplantısında, 2008 ve 2009 yıllarında Şampiyonlar Ligi ile UEFA Kupası finallerinin oynanacağı kentler saptandı. TFF'nin kısa bir süre önce, 2009 yılı için Başkan Haluk Ulusoy imzasıyla UEFA'ya sunduğu dosya, diğer aday kentler arasında en başarılısı olarak belirlendi.

İcra Kurulu, bu belirlemeyi yaparken stadyum kapasitesi, güvenlik, ulaşım, taraftarlara sunulan imkanlar ve pazarlama kriterlerini göz önüne aldı. TFF Başkanı Haluk Ulusoy, 2009 UEFA Kupası finalinin Türkiye'ye verilmesini, TFF'nin uluslararası platformda yeni bir diplomasi zaferi olduğunu söyledi. Ulusoy, Türkiye'nin futbolda çok yönlü ve büyük hedefleri kovaladığını belirtti ve şöyle devam etti:

"İsviçre maçı sonrasında ortaya çıkan durumun ardından FIFA nezdinde elde ettiğimiz başarıdan sonra bu, uluslararası platformdaki ikinci büyük futbol diplomasisi zaferimiz. TFF, bu finalin Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanabilmesi için çok kapsamlı ve gerçekten takdir edilmesi gereken bir dosya hazırladı. UEFA İcra Kurulu'nun gösterdiği ilgi ve duyduğu güvene teşekkür borçluyuz. Göreve geldiğimizden bu yana hemen her alanda son derece uyumlu bir işbirliği içerisinde olduğumuz Onursal Başkanımız ve UEFA İcra Kurulu üyesi Şenes Erzik'e özellikle teşekkür etmek isterim. Tabii ki Fenerbahçe Kulübü'ne şu ana kadar göstermiş olduğu işbirliği ve duyarlılık nedeniyle teşekkür etmek isterim. Ülkemize son derece modern ve bugün UEFA tarafından finalle ödüllendirilen bir stadı kazandırdı. Fenerbahçe'yle olan bu olumlu ve uyumlu işbirliğini, final aşamasına dek sürdüreceğimize güvenim tam. Ülkemize böyle bir finali izlettirecek olmanın keyif, gurur ve heyecanı içerisindeyim.

Önemli hedeflerimizden birine daha ulaştık. Değerli futbol kamuoyu bizi izlemeye devam etsin. Daha farklı platformlarda bu başarılı hamlelerimizin devamı gelecektir" ifadelerini kullandı.

UEFA İcra Kurulu, bugün yaptığı toplantıda, UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin 2008 yılında Moskova'nın Luzhniki Stadı'nda, 2009 yılında ise Roma Olimpiyat Stadı'nda oynanmasını kararlaştırdı. 2008 UEFA Kupası finali de Manchester'ın City of Manchester Stadı'nda oynanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler