Yeni doğan bebeklerin kıyafetleri nasıl yıkanmalı?

Bebeğinizi mikroplardan koruyacak, kıyafet yıkama ve bakımı üzerine öneriler işinize yarayacak.

Yeni doğan bebeklerin kıyafetleri nasıl yıkanmalı?

Aylardır heyecanlar beklediğiniz gün sonunda geldi. Bebeğinizi kucağınıza aldınız ancak bebek bakımı ve hijyeni konusunda kafanızı kurcalayan bazı sorular var. İşte o sorunlardan biri de hiç şüphesiz bebek kıyafetlerinin yıkanması ve temizlik süreci... Bebeğinizi mikroplardan koruyacak, kıyafet yıkama ve bakımı üzerine öneriler işinize yarayacak.

Satın aldığınız ürünü yıkamadan kesinlikle bebeğinize giydirmeyin.

Yıkadığınız kıyafetleri muhakkak açık havada kurutun ve hijyen oranını artırmak için yüksek ısıda muhakkak ütüleyin.

Özellikle yaz ve bahar aylarında giysileri direkt güneş gören bir yerde kurutun. Güneş ışınları bakterilerin yok olmasına neden olacaktır.

Bebeğinizin kıyafetlerini saklarken naftalin ve güve ilaçları kullanmayın.

Bebeğinizin kıyafetlerini yıkarken kendi giysilerinizi yıkar gibi çamaşır suyu veya buna benzer deterjanlar kullanmayın. Kimyasal içeriği oldukça yüksek olan bu ürünler, bebeğinizin cildinde tahrişe sebep olabilir. Bu sebeple, bebekler için özel olarak üretilen deterjan ve sabun tozlarını tercih edin.

Bebeğinizin kıyafetleri için özel olarak üretilen deterjanları satın alarak gönül rahatlığıyla minik yavrunuzun kıyafetlerini yıkayabilir, Vodafone Altın Kulüp’ün kadınlara özel sunduğu indirimlerle alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Şimdi Joker mağazalarında %10 indiriminiz var. Siz de Hemen ALTIN KULUP yazıp 7000’e ücretsiz SMS gönderip üye olabilirsiniz. Ardından Vodafone Yanımda uygulamasına girip, Avantaj Cepte menüsünden indirim şifrenizi alabilirsiniz. Formda olmak şimdi çok kolay!

.YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler