HABER

Yeni kabine için şok iddia! 'Ethem Sancak bakan olacak'

Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinin ardından başlayan süreçte yeni kabine için harekete geçti. Siyasi kulisler de ‘Cumhurbaşkanlığı kabinesi’ olarak adlandırılan yeni hükümetteki isimlere yoğunlaştı. Posta yazarı Candaş Tolga Işık, sürpriz bir iddia ortaya atarak AK Parti yönetiminde de yer alan Ethem Sancak'ın Bakanlar Kurulu'nda yer alacağını öne sürdü.

Yeni kabine için şok iddia! 'Ethem Sancak bakan olacak'

Önümüzdeki hafta açıklanması beklenen, 16 bakan ve en az 3 cumhurbaşkanı yardımcısından oluşacak yeni kabine konusu, AK Parti kulislerinde gündem oluşturdu.

Yeni kabine için çalışmalar tüm hızıyla sürerken art arda çok konuşulacak iddialar da gündeme gelmeye başladı.

'ONU PATRON BİLİR'

Gazeteci Işık, Posta'da yayımlanan bugünkü yazısında, yeni kabinede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla tanınan iş adamı Ethem Sancak'ın da yer alacağı iddiasında bulundu.

Işık, "Günlerdir Ankara'dan gelen yeni kabine kulislerini yazıyorum. Dün öyle bir yerden öyle bir telefon geldi ki yazmak zorundayım. İş adamı, aynı zamanda AK Parti yönetiminde de yer alan Ethem Sancak'ın adı da yeni bakanlar kurulu için geçiyormuş. Kaynağıma 'Hangi bakanlık?' diye sordum, 'Ticaret Bakanlığı da olabilir, Sanayi Bakanlığı da onu Patron bilir' dedi" ifadelerini kullandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 91 yorum
ne günlere kaldık arkadaş,bir işin çıraklığını bilmessen ustalık yapamassın diye bir laf vardır eş dost bakan yapılır mı hangi devirde yaşıyoruz ? bunlar ne anlar siyaset biliminden ? batacaz hemde çok fena allah sonumuzu hay-r etsin...
EMİNE SÜMEYYE ESRA VE BİLALİDE BAKAN OLARAK GÖRMEK İSTERİZZ..
Mehmet Gür ü de unutma. Borç başka nasıl ödenir, hem de 2 milyon :)
@ozgurtura neden olmasın hepside senden temiz ve dürüst insanlardır
Niye olmasın ki? Adamlar ne yaparsa yapsın seçimlerde koyun orduları eyvallah demiyor mu? Onun yerinde ben olsam kızımı,2 oğlumu,damatlarımı hatta eşimi bile bakan yaparım. Nasıl olsa bir bildiği vardır o yanlış yapmaz diyecekler...
@downferda chp liler dışında herkes koyun zaten... bütün bilge aydın ilim bilim adamı hepsi chp ye toplanmış. ama bu haksızlık :( chp genel başkanı açık açık tüm renkleri meclise taşıdık diyor, geçen seçimde genel başkan yardımcısı hdp ye oy verdim diye açıkça kameralar önünde konuşuyor, son seçimde hdp ye her evden bir oy isteniyor ama sizin aydınlığınız ve bilgeliğiniz bunları görmeye ya da hatırlamaya yetmiyor.. ayrıca demirtaş başkan aponun sayın öcalanın heykelini dikeceğiz demiyor muydu? hdp sırtımızı kandile pkk ya yasladık demiyor muydu? hala kanıt mı istiyorsunuz???
seçmene koyun ordudusu dersen sen hangi seçmenden oy alip iktidar olaçsınız siz böyle konüştuğunuz süreçe 100 yılda geçse koyun ordusu dediğiniz seçmen sizi yönetmeye devam edecektir.
@mimar78 peki nasıl oluyor da hdp kapatılamıyor ve nasıl oluyor da demirtaş cumhurbaşkanı adayı olabiliyor bunun sebebi nedir ve kimdir? hdp yasal bir parti değil mi? demirtaşın cumhurbaşkanlığı adaylığı yasadışı mıydı...rte de apo ya sayın öcalan demiyor muydu? açılım yapılırken terörist köpeklerin otobüsler üzerinde zafer kazanmış kahramanlar gibi şehir şehir dolaştırılması hiç kanına dokunmadı mı?o zaman neden şimdi yaptığın gibi itiraz etmedin...bütün bunları yapan akp ve rte değil mi? teröristi yanlış yerde arıyosun...
@mimar78 akp megri megri diye şarkı söylerek onlarla birlikte halay çekerken, sen akp hükümeti de terörist diyerek chp yemi oy veriyordun ? ozaman işine gelmediği için kulağının üstüne mi yatıyordun yoksa?
@avarayakamoz chp ilede türkçe, kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekelim. ama terörü desteklemeyelim. sırf erdoğan düşmanlığı yüzünden, erdoğanı devirmek uğruna ülke bütünlüğünü yok etmek isteyenleri meclise sokmaya çalışmak desteklemek son derece yanlış ve Atatürkün partisi olduğunu Atattürkçü olduğunu iddia eden bir partiye asla yakışmayacak bir davranıştır. bunu anlamamak çok mu zor. erdoğanı devirmek uğruna tüm değerlerini hiçe sayarak herşeyi yapmaya hazır bir tutum sergiledi. önce ben, illede iktidar olacam yerine önce ülken deme bilincine kavuşmadı.
@irfangokmen parti kapamalar mazide kaldı kardeşim. demokrasi! parti kapatılırsa diktatör naralarına devam edilecek... ayrıca partiyi kapatmak çözüm değil. ve birde terörist aradığım falan yok zaten kimin ne olduğu ve ne yaptığı bellidir. geçmişte yapılan hataları savunmuyorum bugünse gördüğüm ve net şekilde belli olan doğruların gizlenmeye ve inkar edilmeye çalışılması insanların bu kadar kolay kandırılmaya çalışılmasına tepkimi gösteriyorum. yaptığının arkasında durmayan, inkar eden ve halkın arkasından gizli saklı pazarlıklar yapanlara karşıyım.. az dürüstlük. birde bu haber asparagas bence
@mimar78 yani sayın cumhurbaşkanı mızın eşi kızı, damadı ve oğlu, bakan olsun mu? Laf kalabalığı yapmışsın.
@downferda siz varya harbi koyunsunuz ulan sizin yatacak yeriniz yok be
@downferda Arkadaşım senin o megri megri dediğin olayda,halay çekenlerin hepsi şimdi ölü ve onları seyyar mahkeme kurup serbest bırakanlar ise içeride... Lütfen ufak bir araştırma yap ve gerçeği göreceksin saygılar
@downferda SAYIN MUHARREM İNCE OLMALI CUMHURBAŞKANI ...
Geri Dön