HABER

Yer: Ankara! Yüzey yarıkları vatandaşları tedirgin etti

Ankara'nın Polatlı ilçesinde bir tarlada geçtiğimiz hafta meydana gelen obruğun ardından aynı mahallenin farklı bir bölgesinde oluşan yüzey yarıkları dikkat çekti.

Polatlı'ya bağlı Hacıosmanoğlu Mahallesi'nde bir tarlada geçtiğimiz hafta meydana gelen obruğun ardından bu defa aynı mahallenin farklı bir bölgesinde yüzey yarıkları oluştu. Oluşan yüzey yarıklarının ardından Hacıosmanoğlu Mahallesi ile çevre mahalleler tedirgin oldu. Yetkililer oluşan yüzey yarıklarının bölgede son yıllarda yer altı su seviyesinin hızla çekilmesinden kaynaklandığını bildirdi.

BİR MAHALLEDE DAHA YARIKLAR OLUŞTU

Uzmanlara göre; oluşan yarıklar ve ortaya çıkan yüzey kırığının, bölgede son yıllarda yeraltı su seviyesinin hızla çekilmesi nedeniyle oluştuğu yönünde. Vatandaşlar, Hacıosmanoğlu Mahallesi'nde oluşan yarık ve ortaya çıkan yüzey kırığı ile ilgili Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün çalışma ve ileriye dönük bilgilendirme yapmasını istiyor.

Öte yandan aynı bölgede Sinanlı Mahallesi'nde de bir tarlada yüzey kırığının oluştuğu öğrenildi.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
vahşi sulamadan vazgeçmek lazım
doğanın suçu yok. kabahat biz insanlarda
Bunu okuyan şanslı insanlar; yeraltı suları çekiliyor, obruklardaki artış suların çekilmesinden kaynaklı oluşan boşlukların çökmesi. Fazla değil, BUNDAN 10 YIL SONRA; su aşırı kıymetli olacak. suyu bol olan yerden arazi satın alın. Yarının ne getireceğini bilemeyiz ama en azından 1 dönüm bir yeriniz olsun. Ailenizle kendinizin ekip biçeceği, suyunuzu karşılayabileceğiniz bir yer. Bana dua edeceksiniz 15, 20 yıl sonra gidişatın su savaşlarına gittiğini gördüğünüzde.
Geri Dön