HABER

Yıllardır yanlış yapılıyor! Sabahları duş alıp rahatlayamıyorsanız sebebi bu olabilir

Uyanmak ve güne hazırlanmak için güzel, sıcak bir banyo gibisi yok ancak alınan duş, yanlış yöntemle alınıyorsa hiçbir fayda sağlamıyor. Araştırmaya göre ise yıllardır yanlış duş alınıyor.

Yıllardır yanlış yapılıyor! Sabahları duş alıp rahatlayamıyorsanız sebebi bu olabilir

Duş alırken çok fazla sıcak su kullanıyorsanız, rahatlamak yerine yorgunluğa kucak açmış olabilirsiniz. Bu uyku hali ile mücadele etmek içinse önce soğuk, daha sonra sıcak ve son olarak tekrar soğuk su ile duş almalısınız.

Uzmanlar duştan çıkmadan hemen önce, 30 saniye boyunca vücudunuza soğuk su tutmayı tavsiye ediyorlar. Soğuk sudan sıcağa ani geçiş, derinin altındaki kılcal damarları açar ve bu da kan akışını artırır.

SOĞUK SU TUTMAK OLDUKÇA FAYDALI

Araştırmaya göre, soğuk su ile duş almak, stresi kontrol altına almanızı, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenizi, yağ yakmanızı ve ayrıca ruh sağlığınıza iyi yönde katkıda bulunabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Alemlere rahmet olarak yaratılan Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) 1400 küsür sene önce; "yıkandıktan sonra ayaklarınızı soğuk su ile yıkayın" tavsiyesinde bulunmuş. Modern bilim bunu daha yeni keşfediyor. İşte alemlerin Sahibi Yüce Rab'bimiz kulu ve elçisine bunu öğretmiş, O'da bize bildirmiş.
Hz Muhammed zamanında musluklardan sıcak su akıyordu da sanki :))) komiksin
@nadirkemal777 doğru ateş'te keşfedilmemişti zaten, kullandığın takma isim gibi çok nadir insanlardansın
Ateş ve su varmış değil mi sıcak su ile duş alınır soğuk su ayağa dökülür burda anlamdğn veya imkansız olan şey ne?
sen ilk çağdan kalmışsın da haberin yok.Hz.Muhammed(S.A.V) zamanında da sıcak su vardı.Bize verdiği öğütler sayesinde hayatımızı idame ediyoruz.Ama sen bayağı geride kalmışsın
sonunda banyomuza kadar girdilerla olm bi gidin.
Geri Dön