YÖK'ten üniversitelere ek kadro müjdesi (535 araştırma görevlisi atanacak)

Üniversitelere ek kadro müjdesi geldi. Yükseköğretim Kurulundan (YÖK), öğretim elemanı bulmada sıkıntı çekilen alanlar başta olmak üzere üniversitelere 535 araştırma görevlisi kadrosu için atama izni verildiği bildirildi.

YÖK'ten yapılan açıklamada, ülkenin ihtiyaç duyduğu alanlardaki nitelikli insan gücünü karşılayabilmek için planlanan pek çok projenin Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle hayata geçirildiği ifade edildi.

YÖK'TEN EK KADRO AÇIKLAMASI

Bunlardan biri olan "Öncelikli Alanlar Kapsamında Araştırma Görevlisi İstihdamı Projesi" için toplam 535 araştırma görevlisi kadrosuna atama izninin YÖK tarafından yükseköğretim kurumlarına tahsisinin Cumhurbaşkanlığı makamınca uygun bulunduğu bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu sene 'Yeni YÖK' olarak öğretim üyesi temininde güçlük çekilen alanlar dikkate alınmak suretiyle, cari usulde üniversitelerin kendilerinin belirlediği alanlarda kullandığı kadrolara ek olarak alınan ilave kadro izinleri için merkezi bir planlama yapılmıştır. Bu bağlamda 180'i hukuk olmak üzere eczacılık, mimarlık, psikoloji, hemşirelik, otizm spektrum bozukluğu eğitimi, özel eğitim, odyoloji, dil ve konuşma terapisi gibi alanlarda lisans üstü eğitim yaptırılması amacıyla öğretim elemanı bulmada sıkıntı çekilen alanlar başta olmak üzere yükseköğretim kurumlarına toplamda 535 araştırma görevlisi kadrosu için atama izni verildi. Adayların değerlendirilmesi ve seçimi cari usule göre üniversiteler tarafından yapılacak."

2 YIL SONRA KADRO EKSİKLİĞİ GİRELİCEK

Açıklamada, projeksiyonlara göre gelecek 2 sene aynı minvalde politika izlendiğinde bu alanlara ilişkin öğretim üyesi eksikliğinin büyük ölçüde giderilmiş olacağı, bu kapsamda ilan süreçlerinin devam ettiği belirtildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
merkezi bir sınavla alınırsa araştırma görevlileri adalet işte budur derim birara ÖYP sınavı ile yapılmıştı araştırma görevlisi atamaları ama ne hikmetse üniversitelerin baskısı sonucu bu sınav apar topar piyasadan kaldırıldı....şimdi adamını bulan yerleşiyor kadrolara..kızım boğaziçi ünv.mezunu 3 dil biliyor kıytırık üniversitelerin açmış olduğu kadrolara başvurmuştu,ön elemede ilk sırada olmasına rağmen yazılı sınavda düşük puan vererek rahatlıkla eleyebiliyorlar...klasik bir türkiye gerçeği...
@pukay42 GENÇLER ÇARESİZ VE UMUTSUZ.ÇOCUKLARI OKUTMAK İÇİN AİLE OLARAK HERŞEYİMİZİ TÜKETTİK.ÜLKEYİ BİTİRDİNİZ.
Torpilliler, yandaşlar liste halinde ayarlıdır gerisi boşuna yorulmasın!
Öteki dünyada verilemeyecek tek hesap Torpil o kadar zor olacak ki Yapan ve Yaptıranlar için Cehenneme garanti adımlarla çünkü Allah kul hakkına karışmıyor..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler