HABER

Yolcu uçağı 228 yolcusuyla kayboldu

Air France uçağı 216 yolcu ve 12 mürettabat ile Atlantik üzerinde radardan kayboldu. Yetkililer, Airbus 330-200 tipi uçağı aramaya devam ediyor. Brezilya'dan Fransa'ya giden uçakta 1 bebek, 7 cocuk, 82 kadın ve 126 erkek yolcu bulunuyordu. Uçağın ilettiği son bilgi, "Türbülansa girdikten sonra elektrik arızası olduğu" şeklindeydi.

Yolcu uçağı 228 yolcusuyla kayboldu

Uçağın Brezilya'nın 300 km açıklarında kaybolduğu ve bu bölgede fırtınanın etkili olduğu belirtildi. Uçak, Fernando De Noronha adası çevresinde aranıyor.

Brezilya açıklarında kaybolduğu açıklanan, Fransız havayolu şirketi Air France'a ait, 228 yolcu taşıyan Airbus uçağının, yerel saatle 11.10'da (TSİ 12.10) Fransa'nın başkenti Paris'te olmasının beklendiği bildirildi. Yolcu listesinin Türkiye saati ile 16.00 sıralarında açıklanabileceği kaydedildi. Ancak yolculardan çoğunun Brezilyalı olduğu belirtildi.

Paris'teki Roissy Havaalanı yetkilileri, uçağın saatlerce önce radar ekranlarından kaybolduğunu ve Roissy'deki endişenin çok fazla olduğunu kaydetti.

Havaalanı kaynakları, vericilerde bir arıza olabileceğini belirtirken, yine de bu tip uçaklarda bu arızalara pek rastlanmadığına dikkati çekti. Yetkililer, sabah saatlerinden itibaren bir kriz masası oluşturulduğunu belirtti. Radardan kaybolan uçak Rio de Janeiro-Paris seferini yapıyordu.

Brezilya Hava Kuvvetleri uçağın Atlantik üzerinde kaybolduğunu bildirdi. Bu arada, Brezilya yakınında bir ada çevresinde arama başlatıldı.

AIR FRANCE, UÇAKTAN HABER ALINAMADIĞINI TEYİT ETTİ

Air France'tan yapılan açıklamada, Atlas Okyanusu üzerinde radar ekranlarından kaybolan ve 216 yolcu ile 12 kişilik mürettebat bulunan uçaktan haber alınamadığı teyit edildi.

UMUTLAR TÜKENİYOR

Yolcu uçağının kaybolması üzerine Paris'teki Charles de Gaulle havaalanında kriz masası oluşturuldu. Brezilya açıklarında kaybolduğu açıklanan Airbus uçağı ile ilgili umutların giderek tükendiği bildirildi. Fransız Haber Ajansı, Paris'teki Roissy Havaalanı yetkililerine dayanarak verdiği haberde, umutların giderek azaldığını belirtti. Fransız basınındaki bir iddia ise uçağın Fas açıklarında yıldırım nedeniyle düşmüş olabileceği şeklinde oldu.

Bu arada, Brezilya, kendi deniz sahasında geniş çaplı arama ve tarama operasyonu başlattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler