HABER

Yolda mahsur kalan 200 kişi kurtarıldı

Balıkesir'de tipi sebebiyle mahsur kalan 6'sı yolcu otobüsü 16 araca, Edremit Belediyesi'nin yaklaşık 2 saatlik çalışmasının ardından ulaşıldı.

BALIKESİR (İHA) - Akşam saatlerinde bastıran tipi sebebiyle Kaz Dağları'ndan geçen Edremit-Yenice kara yolu, ulaşıma kapandı. Yolda mahsur kalan 6'sı yolcu otobüsü 16 araçta bulunanların telefonla durumu haber vermeleri üzerine Karayolları ekipleri Çanakkale tarafından, belediye ekipleri de Edremit tarafından mahsur kalanlara ulaşmak için çalışma başlattı. Edremit Belediyesi ekipleri, yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından yolda mahsur kalan gruba ulaştı. Belediye ekiplerinin su ve gıda maddesi dağıttığı yolcularda

herhangi bir sağlık problemine rastlanmadığı öğrenildi. Kadın ve çocukların çoğunlukta olduğu yolcular arasında İngiliz turistler de bulunuyordu.

Edremit ilçesinden olay yerine iş makineleri ile gitmek isteyen basın mensupları yolda mahsur kalarak geri dönmek zorunda kaldılar. Açılan yolların kısa süre sonra yeniden trafiğe kapandığı öğrenilirken, yol açma çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

Ayrıca, Balıkesir'i Çanakkale'ye bağlayan E-87 kara yolunun Şapçı ve Havran Büyükdere mevkilerinde de kar ve tipi sebebiyle zaman zaman yol trafiğe kapandı. Jandarma ve polis ekipleri, Balıkesir-Çanakkale arasındaki ana yollardan geçmek isteyen zincirsiz tüm araçları geri çeviriyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön