HABER

"Yozlaşmanın izlerini kazıyacağız"

ANKARA (İHA) - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç, "Siyasetteki yozlaşmanın bütün izlerini kazıyacağız" dedi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, bugün Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve Genel Başkan Yardımcıları'nı kabul etti.
Arınç'ın TBMM Başkanı olması dolayısıyla gerçekleşen görüşmede ilk sözü alan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, TBMM'nin demokrasisiin ve milletin iradesinin tecelli ettiği yer olduğunu belirtti. TBMM'nin halkın sorunlarının çözüm aradığı adres olduğuna da işaret eden Yazıcıoğlu, "Yeni dönemde TBMM'nin milletin beklentilerine uygun çözümler üreteceğine inanıyoruz. Başta temel hak ve hürriyetler olmak üzere işsizliğ eyoksulluğa ve Türkiye'nin hnukuk devleti olması istikametindeki sorunlara çözüm üretilmesini bekliyoruz" dedi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, siyasetteki yozlaşmanın izlerinin 'kazınacağını' ifade ederek şöyle konuştu: "Egemenlik milletindir sözü Anayasa'da yer alan ifadesiyle Meclis'te temsil edilebiliyor. Çünkü egemenlik hakkını milletimiz temsilcileriyle kullanıyor. Ümit ediyorum ki, milletimize layık en güzel hizmetleri yapmak onu en güzel şekilde temsil etmek bizim asıl görevimiz olacaktır. Halkımız istiklal mücadelesini başarıyla yaptı. İstiklalı ve bağımızlığı için her şeyi göze aldı. Şehitler verdik, gazilerimiz oldu ve yııllar boyu şanlı mazimizde olduğu gibi bir büyük millet olmanın gururunu yaşadık. Bundan böyle de olacak ve siyasetteki yozlaşmanın bütün izlerini kazıyacağız. Siyaset, bütün kurumlarıyla, Meclisiyle, partileriyle, milletvekilleriyle inşaallah daha güçlü olarak milletimize layık bir kurum olarak hizmet edecek".
Arınç, TBMM çalışmalarında sadece Parlamento içi değil Parlamento dışında da mutabakat arayacaklarına işaret ederek, "Meclis Başkanlığı konusunda çalışmalarımızı yürütürken sadece Parlamento içindeki partilerle değil Parlamento dışı kalmış olan partilerle sivil toplum kuruluşlarıyla halkımızı her noktada temsil eden bütün kurum ve kuruluşlarla da işbirlmiği içerisinde olacağımızı ifade etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön