HABER

Yurtta kış hayatı olumsuz etkiliyor

Ankara - Yurdun bir bölümünde etkili olan kar yağışı nedeniyle köy yolları ulaşıma kapanırken, bazı yerlerde eğitime ara verildi

Zonguldak'ın Devrek, Gökçebey, Çaycuma ilçeleri ve Bartın'da il genelindeki okullarda, Batman, Şırnak'ta il genelinde, Trabzon'un bazı ilçelerindeki okullar
ile Karadeniz Teknik Üniversitesinde yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Trabzon'un Tonya ilçesinde 3, Yomra ilçesinde 2, Akçaabat, Araklı, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Of, Sürmene, Şalpazarı ve
Vakfıkebir ilçelerinde ise eğitime 1 gün ara verildi.

Bu arada kar yağışı nedeniyle Zonguldak ve ilçelerinde ve Düzce'de bugün ve yarın eğitime ara verildi. Zonguldak'ta dershanelerin de tatil edildiği kaydedildi.

Bitlis'te İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Bitlis merkez ile Tatvan, Güroymak, Mutki ilçelerinde eğitime bugün ara verildiğini bildirdiler.

Iğdır'da etkili olan kar yağışı ve fırtına nedeniyle okullar 2 gün daha tatil edildi.Şırnak-Uludere, Şırnak-Beytüşşebap ve Şırnak-Siirt, Batman-Sason ve Batman-Gercüş karayolları ile Şırnak'ta 98, Batman'da da 182 köy yolu ulaşıma kapandı. Doğu Anadolu Bölgesinde kar yağışı nedeniyle Muş-Bulanık, Muş-Karlıova ve Muş-Kurt kara yolları ile 936 köy yolu ulaşıma kapandı. Bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları ise sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 13, Erzincan'da 7, Kars'ta 11, Ağrı'da 8, Iğdır'da 5 ve Ardahan'da 12 derece olarak ölçüldü.

Öte yandan Batman'a sabah saatlerinden itibaren elektrik ve su verilemiyor.THY'nin bugün Ankara'dan Diyarbakır ve Van'a yapılması gereken uçak seferleri önce ertelendi. Kötü hava koşularının devam etmesi nedeniyle seferler daha sonra iptal edildi.

Giresun Dereli-Şebinkarahisar kara yolu ise kara yolları ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonucu saat 10.00'dan itibaren yeniden ulaşıma açıldı.

Trabzon'da etkili olan kar yağışı sebebiyle bugün, yarın ve 29 Aralıkta yapılması gereken amatör küme müsabakalarının ertelendiği bildirildi.İki gündür etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Hizan-Tatvan, Hizan-Bitlis, Hizan-Kolludere karayolunun ulaşıma kapandığını ifade eden Boztepe, Hizan-Tatvan yolunun açılması için Karayolları ekiplerinin çalıştığını kaydetti.

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesinden, KKTC'ye düzenlenen feribot seferlerinin, olumsuz hava koşulları nedeniyle 2 gündür yapılamadığı
bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön