HABER

Yüzsüz adam yeni yüz istiyor

Elektirik çarpması nedeniyle yüzünü kaybeden Dallas Wiens, yük nakliyle kızını yeniden öpebilmek istiyor.

Yüzsüz adam yeni yüz istiyor
Fort Worth kilisesinde çalışırken yüzü yüksek voltajlı elektrik kablosuna dokununca yüzü 4. dereceden yanan 24 yaşındaki Dallas Wiens, bütün yüzündeki bütün hislerini kaybetti.
[** **](http://video.mynet.com/habervideo/Yuzsuz-adam-yuk-nakli-istiyor/447935/)
Wiens, kaldırıldığı hastanede ilk müdaheleyi yapan doktolar, Dallas Wiens'ın kurtulmasının bir mucize olarak tanımlıyorlar.
Texas Southwestern Medical Center'de estetik doktoru Dr. Jeffrey Janis, Wiens'ı ilk gördüğü zaman sadece vücudunun üzerinde bulunan bir kafatası olduğunu söyledi. Dr. Jeffrey Janis, “İnanılmaz bir şekilde beyni ve vücudunun geri kalan kısmı zarar görmemiş” dedi. Wiens'in "Yüz transplantasyonu"yla bütün hislerine kavuşması beklenen doktorları, onun bu nadir ameliyat için aday olacağından umutlu ama bu ameliyatın çok riskli olduğunu da gözardı etmiyorlar.
Amerika’da başarılı bir şekilde sadece iki kez gerçekleşmiş olan "Yüz transplantasyonu"yla bütün hislerine kavuşmayı umut eden 24 yaşındaki Wiens ise, tek istediğinin kızının onu öpmesini hissetmek olduğunu belirtiyor.
Halkın arasına karışmaktan da korkmadını ifade eden Wiens, 3 yaşındaki kızı Scarlette’yle daha iyi bir ilişki kurabilmek için yüzünü hissedebilmek ve kontrol edebilmek istiyor.

“Başıma gelenleri atlatmam ve kabullenmem için Allah’ın yardım edeceğine karşı inancım vardı" diyen Dallas Wiens, "Ayrıca eve geri dönmem için beni bekleyen bir kızım vardı.” “Kızım yüzümü hiç umursamıyor. Onun için ben babacığım” diyor.

Geri Dön