HABER

Zonguldak, çadır üretecek

Zonguldak Valisi İsmet Metin düzenlediği basın toplantısında, "Eğer OHAL Valileri ile anlaşma sağlayabilirsek, 6 ile muhtemel Irak operasyonundan kaçacak mülteciler için lojistik destek vereceğiz" dedi.

Zonguldak, çadır üretecek

Zonguldak Valisi İsmet Metin, çadır üretimi de yapan ve Valilik bünyesinde hizmet veren Zonguldak Gelişim A.Ş ile muhtemel Irak operasyonunda lojistik destek vermeğe hazır olduklarını söyledi.

"YETKİLİ OLARAK ÇAĞIRILDIM"

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Vali İsmet Metin, "Önümüzdeki cuma günü Olağanüstü Hal Bölgesi'nde görev yapan 6 Valinin katılımı ile Ankara'da bir toplantı yapılacak. Bu toplantıya Zonguldak Gelişim A.Ş. olarak Kızılay'a çadır yaptığımız için yetkili olarak ben de çağırıldım. Bizden, muhtemel bir Irak savaşından kaçarak bölgedeki 6 ile sığınacak mültecileri barındırmak için çadır ve giysi yapmamız için lojistik destek isteniyor. Eğer anlaşma sağlanırsa, çadır ve giysi konusunda destek vermeye hazırız" dedi.

Zonguldak Valisi İsmet Metin, üretilecek çadır sayısı hakkında ise, "Bu konu cuma günü yapılacak toplantıda netlik kazanacak. Öncelikle anlaşma sağlanması gerekiyor" şeklinde konuştu.

İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler