Almanya'da G20 Zirvesi için görevlendirilen polislerden cinsel ilişki skandalı

Almanya'da 7-8 Temmuz'da düzenlenecek G-20 Zirvesi'nin güvenliğini sağlamak amacıyla Berlin'den Hamburg'a götürülen polis memurları büyük bir skandala imza attı. Organizasyonun güvenliği için zirveye gönderilen polislerin sokak ortasında cinsel ilişkiye girdikleri ortaya çıktı. Ayrıca polislerin tuvaletlerini sokağa yaptıkları ve rastgele havaya ateş açtıkları belirtildi. 300 polis içinden yaklaşık 3 birimin cinsel ilişki skandalı yüzünden görevden alındığı ifade edildi.

29 Haziran 2017 20:00
PAYLAŞ
TWITTER

Almanya'nın Hamburg kentinde 7-8 Temmuz'da düzenlenecek G20 Zirvesi'nin güvenliğini sağlamak amacıyla Berlin'den getirilen polis memurları, kamuya açık alanda seks yaptıkları için görevlerine son verildi.

Reuters'ta yer alan haberde, söz konusu polis memurları yalnızca açık havada seks yapmadığı, aynı zamanda sokaklara da pislediği ve partilerde silahlarını çıkarıp havaya ateş açtığı da belirtildi.

3 BİRİMİN GÖREVİNE SON VERİLDİ

Hamburg polis sözcüsü, yaklaşık 300 polis arasından üç birimin görevden alındığı ve organizasyonun güvenliğini sağlayan ekipte yer almayacaklarını doğruladı.

Alman Bild gazetesi, polislerin Hamburg'da konakladığı bir konteyner kentte söz konusu birimlere mensup bazı memurları sivil kıyafetlerle içki ve nargile içerken yansıtan fotoğraflar yayınladı. Bild, bazı polislerin partide cinsel ilişkiye girdiği bilgisine de haberinde yer verdi.

Anahtar Kelimeler: