Çavuşoğlu'ndan son dakika Menbiç operasyonu açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son dakika açıklama yaptı; "YPG Münbiç'ten çekilmezse biz YPG'yi vuracağımızı daha önce de söyledik" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ankara'da gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bakan Çavuşoğlu, "Bu ilerleme oldukça YPG ile rejim güçleri ve başka güçler de karşı karşıya gelecek. bunun önlenmesinin tek yolu bizim başlattığımız ateşkesin, ılımlı muhalefet ile rejim arasındaki çatışmaların durdurulması, ateşkesin güçlendirilmesidir" diye konuştu.

İşte o konuşmadan satır başları:

El Bab'dan sonra Menbic'e doğru gideceğiz. Münbiç operasyonumuz henüz başlamadı. Taciz ateşleri olabilir. ABD birliklerinin bölgede olduğunu biliyoruz. ABD'den talebimiz YPG'nin bir an önce Münbiç'i terk etmesi.

"YPG ÇEKİLMEZSE VURURUZ"

YPG buradan çekilmezse biz YPG'yi vuracağımızı daha önce de söyledik. Amaç buranın gerçek sahiplerine iletilmesi.

"TUTUMUMUZ NET VE KATIDIR"

Bazı askerlerden farklı açıklamalar oluyor. Daha önce Kongre'deki açıklamalarda PKK ve YPG'nin bir farkı olmadığını söylemişlerdi. YPG ile bu operasyonları yapmak, Suriye'nin geleceğini riske atmak demektir. Bir terör kampının oluşmasını sağlamaktır. Bizim bu konudaki tutumumuz son derece nettir, katıdır.

"ABD YPG'Yİ MÜTTEFİK SEÇERSE O BAŞKA"

Burası ABD'nin toprakları değil, biz ABD askerleriyle niye karşı karşıya gelelim? Eğer ABD YPG'yi müttefik olarak seçerse o başka. Öyle bir anlaşma olmadığını biliyoruz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
sayın Bakanım YPG yi vuracağınızı söylemeyin Vurun lütfen bu şekilde bir inandırıcılığı olmuyor
Bunlar çekilmezler. Artık ypg nin bombalandığı günlerin gelmesini istiyorum . Pkk zaten son hamlesi ile kendi bacağına sıktı bu yıl geberen sayısı 10 bin olmuştur herhalde. Hiç durmadan bu hızla devam edersek bunların nesli tükenir. Nesillerini tüketmek bizim elimizde.
ZANNETMİYORUM.DAHA ÖNCE AVRUPAYA İSRAİLE RUSYAYA ABD YE ÇOK DEFALER MEYDAN OKUDUK AMAM HER SEFEREİNDE GERİ ADIM ATTIK. MAVİ MARMAR-- RUS UÇAĞI--GERİ KABUL ANLAŞMASI VB..........
EY YPG DEMEYLE OLURSA İŞİMİZ KOLAY SAVAŞSIZ HALLEDİZ..
ABD YPG'yi müttefik olarak seçerse o başka. Öyle bir anlaşma olmadığını biliyoruz. '' DİYOR BUNDAN NE ANLAMAMIZ GEREKİYOR?ABD BEN YPG İLE MÜTTEFİKİM DERSE NE OLACAK?UCU AÇIK BİR CÜMLE KURULMUŞ BIRAKILMIŞ.AKABİNDE DE ÖYLE BİR ANLAŞMA OLMADIĞINI BİLİYORUZ DİYEREK SIVAMA FASLINA GEÇİLMİŞ.ABD AÇIK AÇIK BEN YPGYİ TERÖR ÖRGÜTÜ KABUL ETMİYORUM DİYOR ALENEN BU ÖRGÜTE SİLAH YARDIMI YAPIYOR.HEM DE VERDİĞİ SİLAHLARIN BAZILARI BİZİM ORDUNUN ENVANTERİNDE BİLE TEKNOLOJİK OLARAK YOK.ANTİTANK,ANTİ HAVA MANPADS FÜZELER,ZIRLI SİLAHLI ARAÇLAR VS. ŞİMDİ KİM ABD NİN MÜTTEFİKİ TÜRKİYE Mİ YPG Mİ?
Sayın bakan zaten dün membiç köylerine saldır mışsınız siz ve çeteleriniz ancak başarılı olamamış sınız ayrıca sizden birtane panzer ve 2 tanede akrep almış olup 12 çetelerinizden ölmüşler doğrumu bu Madem ABD ile çatışmayı güze alamıyorsanız ve rusya ile ne işinizvar oralarda size ne Suriye den önce karıştır sonra işgal et şimdide vay anam amerika vala bu halay çeken Kendinide salamak zorundadır
o vurmayacak gariban gidecek ölecek şehit olacak oda burda akşam kesecek.
YPG Amerika ile ortak hareket ediyor eğer abdnin çıkarları YPGnin orda kalmasını gerektiriyorsa sen değil kralın gitse çıkaramaz onları bunu herkes biliyor insanları ahmak sanmayın. He abd çıkarına uygun değilse zaten size gerek kalmadan onlarin ordan çıkarır.
Vuracağım diye uyarmak zorunda değiliz, kurşun sıkmadan püskürtebilmek daha büyük bi başarı ama pisliği temizlemek için biraz su dökmek lazım. VUR GİTSİN ! ABD adice hareket ediyor sanki bize müttefikmiş gibi kıvırtıyor
abd ypg yi müttefik seçerse o başka diyor. ne başka la mevlüt? ne başka. o kısmı da açıkla. napacan abd ye bomba mı sallayacan? sen abd nin karşısına cıkıp ya ypg ya incirlik diyemedikce senden ve bu hükümetten hatta yularınızı tutan padişah bozuntusundan bir cacık olmaz. ancak dansöz gibi kıvırıyosunuz. ypg menbici esad a bıraksa ne yapabileceksiniz? bu seferde moskova ve şamı mı bombalayacaksınız. lan ne hayal aleminde adamlarsınız. yazık size inanan milyonlara. bezelye kadar beyinleri yok.
dün menbiç operasyonuna kesinlikle türk askeri katılmamıştır bu yüzden bazılarının anlattıgı gibi kesinlikle zayat vermemiştir tam tersi 4 tane köy ypg den alınmış 100 den fazla pyd li öldürülmüş 2 tane rejim askeri rehin alınmış suriye devlet televizyonu askerlerin resimlerini yayınladı türk korkusundan pkk menbicin bazı köylerini rejime teslim ettigini açıkladı bugün topragını esada veren yarın karısını verir pkk lıların ne kadar kancık oldugunu burdan bile anlayabiliriz kobaniyi vurursak pyd rejime teslim edecegi için buda amerikanın hiç işine gelmez bu yüzden tsk menbici alacak
ABD SURİYEDE ŞAH KONUMUNDA TR OLMAK ÜZERE HEPSİ PİYON HANGİ BAŞKAN GELİRSE GELSİN ABD İÇİN HEPSİ AYNI POLİTİKAYI İZLİYECEKTİR BİZİM MÜFTEFİK DEDİĞİMİZ ABD ÇIKARI OLMAYAN HİÇBİRŞEYE DESTEK WERMEZ O YÜZDEN ABD'NİN OYUNUNA GELMEYİ ARTIK BIRAKMALIYIZ AKSİ TAKDİRDE TR İÇİNDE YAPAMADIKLARINI SINIR HATTINDA YAPACAKLARDIR.
çavuşoglu böyle diyor ama 2 sene öncede böyle diyordu 2 saat önce pyd rejime menbici teslim ettigini açıkladı şimdi ne olacak bi stratejinis varmı fıratın dogusunda pyd kantonlarından biri işgal edile bilir veya incirlik almanya fransa amerikaya kapatılıp rusyaya 10 seneligine süryiyenin toprak bütünlügünü korumak amacıyla verilebilir
Mumbic sana vermezler.
neden türk askeri suriyeliler icin sehit oluyor suriyeliler türkiyede cocuk yapsin mehmetcikte onlar icin sehit olsun savasa o vatan haini suriyelileri götürünnn garibanin cocuklarini degill
iyi de yepege nin yanıbaşında coniler var.soru şu türkiye amerikan itleriyle savaşmayı göze alacak mı?
ABD eğer YPG i müttefik seçerse o başka demiş.. :)) ABD birlikleri orada ABD izni olmadan orada bir operasyon falan yapamazsın.. Biraz dürüst olun.. ABD Rakka operasyonuna da Türkiye'yi sokmaz en fazla havadan destek verirler incirlik üssünü de ABD kullanır istersen kullanmasına izin verme..
Ya ben çok cahilim yada bunlar çok usta yalancı,Barzani ile kucaklaşan haburda terörü davul zurna ile karşılatan,çözüm süreci diye bunları abd beslerken sessiz kalan incirliği kapatırız malatyadan havalanamazsınız diyen ama anında çark eden.Bunlar şimdi bunu nasıl diyor ?
Diğer Haberler