İbrahim Kalın'dan ABD'ye PKK tweeti tepkisi: Bu bir şaka mı?

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nın Demokratik Suriye Güçlerinin (DSG), "PKK ile ilişkimiz yok" iddiasını Twitter hesabından paylaşmasına Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, tepki gösterdi.

İbrahim Kalın'dan ABD'ye PKK tweeti tepkisi: Bu bir şaka mı?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, büyük bölümünü PYD/YPG'nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçlerinin (DSG), "PKK ile ilişkimiz yok" iddiasını Twitter hesabından paylaşmasına çok sert tepki gösterdi.

CENTCOM PYD'NİN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPTI

Söz konusu paylaşımında DSG'nin açıklamasının ekran görüntüsünü kullanan CENTCOM, açıklamanın üstüne de "DSG, PKK ile herhangi bir bağının veya ilişkisinin olmadığını onaylıyor" ifadelerine yer vererek PYD'nin "sözcülüğünü" yaptı.

"ŞAKA MI YAPIYORSUNUZ YOKSA AKLINIZI MI YİTİRDİNİZ?"

Kalın ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nın resmi Twitter hesabına "Şaka mı yapıyorsunuz yoksa yoksa CENTOM aklını mı yitirdi? Kimsenin buna inanacağını düşünüyor musunuz? ABD, terör gurubunu meşrulaştırmaya çalışmayı bırakmalı" diye mesaj gönderdi.

Kalın, ABD'nin terör örgütlerini meşrulaştırma girişimlerini durdurması gerektiğini söyleyerek, CENTCOM'un sosyal medya hesabına yönelik sert mesajlar verdi.

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜ DURDURMAK YERİNE MEŞRULAŞTIRMAK"

Twitter hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nın bu paylaşımının terör örgütünü durdurmak yerine meşrulaştırdığını söyledi. Kalın, ABD'nin bu tür meşrulaştırma girişimlerini durdurması gerektiğini ifade etti.

TONER DA SAVUNMUŞTU

Dünkü günlük basın toplantısında ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner de terör örgütü PYD'nin, "uzun vadede Suriye'deki politik çözüm arayışlarının bir parçası olması gerektiğini" savunmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Çok güzel bir seneryo hazırlanmış; önce 15 Temmuz darbe girişimi, planın giriş bölümü...Çünkü 15 Temmuza göre ordunun pasif duruma alınması ilk ve en önemli plan.Sonra Cumhuriyetin kazanımlarının ötelenmeye başlaması; gazate ve gazetecilerin baskı altına alınması.Mecliste bulunan vekillerin tutuklanarak meclise göz dağı verilmesi.Terör bahane edilerek olağan üstü halin uzatılarak yasa dışı yasaların meclise getirilmeden alalacele yasalaştırlarak , tüm mualiflere gözdağı cıtasının yükseltilmesi.Şimdi en vurucu ve yıkıcı darbeye sıra geldi sanırım.MECLİSİN YIKIMI.
Sayın Kalın en sert tepkiki göstermekle herhalde sorun çözülmüştür.
En etkili ve ses getirici cözüm , incirlik üssü basılacak bir kaç yüksek rütbeli ABD askerleri PYD (terör örgütlerine ) yardım ettiğinden dolayı göz altı hapsine alınacak, bakın ABD tüm dünyaya nasıl rezil oluyor, tabi sonrasında onların nasıl bi yaptırımı olur bilinmez ama bunu yapan bi yürekli insan çıkarsa ömür boyu bu vatanın kahramanı olur...
@gokmevlut O işleri beğenmediğiniz solcular yapar. Bknz Ecevit'in haşhaş ekimi ve kıbrısa girmesi... Sonra ABD ambargo uygular bizim siyasal islamcılar da "bunlar sizi benzinsiz bıraktı yağsız bıraktı" deyip oy toplarlar. Kendi kçları tutuşunca da "milli birlik" diye ağlarlar.
@gokmevlut ondan sonra kevgire çevirsinler seni rusyada oradan alkışı tutsun :) Sen mi verdinki üssü sen alacaksın.? Menderes verdi. Bu millet menderes'in şakşakçılığını asıldıkdan 30-40-50 sene bile sonra yapmadılar mı? Deniz Gezmiş ve diğer asılan şehitler bu SAĞ görüşlü mal insanların yanlış yaptığını 20'li yaşlardayken görmediler mi? Şimdi sonuç incirlik üssü kapatılsın. Bize AMERİKADAN fayda yok!
Cidden çok kalın bir adam. Hatta kalas gibi kalın. Acaba rendelenze hızardan geçirilse, parke olurmu, yonga olurmu. Bence olmak en iyisi yakacak olarak kullanmak. Böylece ormanlar da zarar görmemiş olur.
@06yldrm3660 gibisi fazla
herhalde bazıları abd ye savaş açmamızı bekliyor
bir süre sonra kankigiller olursunuz yine.. sinirlenip şaaapma
C OK abdli var sanki türkiye değil gidin amerikada yşayın
İyide bu yeni bir şey değil ki... yıllardan beri bu durum var pkk kendi silahını üretmediğine göre birileri veriyor değil mi ... Sınırlarını tam koruma altına alıcaksın uçan kuşu geçirmeyeceksin.. Başikadan çekilip el altından işide silah vereceksin... twittirdanda işidi lanetliyeceksin... Bu kadar basit.... Ama sen twitridan amerikaya saydırıp amerikadan milyonlarca dolarlık silah alırsan ne olur..bu defa herkes sana sorar bu şaka mı yoksa aklınımı yitirdin....diye...?
BIZIM DÜŞMANIMIZ AMERIKANIN DOSTU, BIZIM DOSTUMUZ AMERIKANIN DÜŞMANI..AÇIK VE SEÇIK HERŞEY ORTADA
Diğer Haberler