İran'da kadın resimleri reklamda yasak

İran'da kadın resimlerinin reklamlarda kullanılmasını yasaklandı.

İran İslami Kültür ve İrşat Bakanlığı ürün ve hizmet reklamlarında kadın resimlerinin kullanılmasını yasakladı.

Mehr ajansının haberine göre, bakanlık tarafından Tahran Matbaacılar Birliği'ne gönderilen dilekçede, tüm matbaacılardan bastıkları reklamlarda kadın resimlerini kullanmamaları istendi.

Dilekçede, Kadın resimlerinin araçsal olarak kullanılmasının yasalara aykırı olduğu belirtildi.

Bakanlık daha önce yabancı mitolojik ve çizgi film şahsiyetlerinin resimlerini de reklamlarda kullanılmasını yasaklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
helal olsun bu yasaklar bir türkiyeye gelmiyor
YELLOZCUĞUM İran'da muta nikahı serbesttir,çekik gözlü iran kızlarıya paralı nikah yapar ohş ohş a doyunca boşarsın,TR'deki hayata iyi bak!
kadın bedeni resmen satılıyor reklamlar vasıtası ile. kadın bedenini kullandırtmamalı
sen neyın kafasını yaşıyosun yav . ne kullanıyosun sölede bız de atalım 2 tane .)))
Demek ki, adamlar reklamda kadın görünce tahrik oluyorlar.. Ne ilginç bir yapıları var ya.. DNA'larını incelemek lazım..
orda kadını çocuk doğuran araç olarak görüyorlar sevgi , aşk bunlar onlarda yok
yabazlar işte ne yapacan
kadını mal gibi gören aşırı dinci ülkelerde gayet normal olan birşey akpnin Türkiyede yapmak istediği fakat yapamadığı şeriat kanunu ve benzeri şeyler gibi
evet beyler bu uygulamaya karşı olanlardan bi isteğim olucak Türkiyede tvlerde oynayan tüm reklamlarda annelerinizin ve bacılarınızın oynamasını istiyorum madem reklamdan bişey olmuyo görelim çağdaşlığınızı medeniliğinizi yanlış anlaşılmasın kesinlikle kötü niyetle sölemiş değilim sadece bi an düşünüp empati yapmanızı düşünüyorum...
alkışlıyorum
o reklamlarda oynayan kadınları silah zoruyla mı oynatıyorlar.bırakın isteyen istediğini yapsın herkes sizin gibi düşünüp sizin gibi yaşamak zorunda değil
peki o oynayanlar birilerinin anneleri bacıları, reklamda oynadı diye kötümü oldular yoksa sen reklamlarda seyrettiğin zaman aklına reklam değilde başka şeymi aklına geliyor, öyle saçma sapan salakça şeyler yazmışsın, sen olsan olsan sazmen değil sazan olursun.
Normal olmaktanda cikmis bir haber. Hayvan Kadar degerleri yok Kadnin Boyle musluman ulkelerinde. Kadinin maldan farki yok. Hayvan gibi kullaniyorlar Kadinlari sadece..
kadının mal gibi kullanılması demek, kadın bedeninin reklamlarda teşhir edilmesi anlamına gelir. en doğru kararı vermişler kutluyorum. kadına değer vermek budur işte. sen git kadınlarını soyundur reklamlarda oynat.
Bakalım Türkiyede ne zaman başlayacak?bu mursiciler başımızda kaldıkça kadınlar sokağa çıkamaz,resmi tatil cuma olur,oruç tutmayanı taşlarlar,sünni olmayanı işe almazlar Anıtkabiri yıkıp avm yaparlar
oradaki sistem öyle onu kınamak biz düşmez iran islam cumhuriyeti bu sistemi benimsemiş onlarda belki bizim sistemimizi beğenmeyebilir rahat yaaşamak istiyrsak herkezi olduğu gibi kabul ed elim o zaman sorunlar kendiliğinden çözülür
erkeklerin kararları be agideşimm anaların bacıların söz hakkı yokkine.insan olarak değeri yokk.insan olarak beynin alıyomu.mantığığın kabul ediyomu bacımı kızımı mal gibi görmeleri.seni bilmem benim mantığım almıyo tiksidiriyo.
İranda hayat daha ucuz ver 100 dolar muta nikahıyla evlen 3 ay sonra boşan adamlar akıllı sistemlerini kurmuşlar,bizde evlenmek için en az 5000 dolar lazım ,iranı eleştirenler kendilerine baksın.
BEN SENİ ANLAMADIM İRAN I ELEŞTİRDİN Mİ ?SAVUNDUN MU? Bİ DE MUTA NİKAHINI ARAŞTIRMANI TAVSİYE EDERİM...NERDE YAZIYOR DİYE
alın işte dini alet ederek hak mahrumiyeti yaratıp halkını korku ile yöneten bir devlet ! Herkes özgür olsa yada belli özgürlükleri olsa..aman aman sakın(!) yoksa devleti içten parçalarlar falan kimse istemez demi..Geri kafalılar,asıl kaynağı burası..Biri dini sömürmek ile ilgili araştırma yapacak olursa gitsin bu ülkeye yerinde görsün
İranda hayat daha kolay ver 100 dolar muta nikahıyla al bir eş sonra boşa bizim gibi değil.
e artık yakın zamandada Türkiye'de dizilerde ya da reklamlarda oynayan kadınların yüzü mozaiklenirse şaşmayın :)
Geçen sene nargile reklamlarını da yasaklamışlardı, herşeyden nem kapıyorlar.
şimdi derlerki kadınları reklam malzemesi kullanmayız...külahıma anlat allahın yobazı..kadın sizin için 3.sınıf hayvandan bir once bir yaratık.. süslü kelimeleri bırakın uygulamalarınıza bakın..
İranlılar maldan dünyaya gelmiş demekki
Kum saatinin şeklinden bile tahrik olur bunlar.
sen şuan insanlarla değil din ile dalga geçiyorsun bu yüzden dikkatli ol.
Bu İran da ki de başka bir din,
NİYE ŞAŞTINIZZ..BİZDEKİLERDE SAÇININ TELİNİ GÖRÜNCE TAHRİK OLUYORYAA..!!!!!!!!!!!!
kadın olmayınca dunyada başka ne varki güzel olan bakılsın iranda ayıp ediya ya
bizim de yakındır, ilkokul çocuğunun başını örtelim diyen zihniyet olduğu ülkede yakında ana okulları da haremlik selamlık olursa şaşmayın
farzedelim o dediğin de oldu veya olacak, ne olur? ondan mı korkuyorsun, zararını mı görürsün? ilkokul çocuğunu bile kaçırıp belledikleri bir devirde yaşıyoruz bilmem farkında mısın? yarın seninkini de bir yerlere kaçırıp bellemelerini kabul edebilir misin? gönlün o kadar geniş mi? içtenlikle ve hatta yüreğin hoplayarak hayır dediğini duyar gibiyim. o halde???
çok geri ülke çok güya çok namuslu
Mollalarda iktidara halka özgürlük getiricez diye gelmişlerdi. Şu an gelinen noktayı görün ve bizim paket açıklayanların da nereye varacaklarını tahmin edin.
yakında bizede gelecek hiç merak etmeyin tv de nasıl ne film nede dizi izleyebiliyoruz herşey bugulandırılmış dünyanın hiç biryerinde yok bu uygulama
Mısırda hala RAMSES meydanı peşinde koşturan firavun soyu, İranın yıkıcı ve bozucu tavırları, ABD, İsrail falan derken gerçek İslam dünyasının işi zor. Ahir zamanın her türlü bozgununu yaşıyoruz.. Birde mezara yanlız girmenin korkusu olmasa adamlar mangalda müslüman çevirip yiyecekler. Allah hakkıyla inananların yardımcısı olsun.
BU KADAR ÖKÜZLÜK YETER İran'da kadın değerli ama muta ile bas parayı değerini öde aganigi sonra da boşa TR'deki bayanlar medeniyetin tadını çıkarsın,size parayla muta yapalım diye kimse teklif edemez,adamlar sistemi kurmuş dini prosedüre uyup güya günaha girmiyorlar.Allah tüm niyetleri bilendir.
yok anasının gözü artık
ta en başında reklam verenlerin,reklam çekenlerin içindeki niyetini sorgulayarak : insan olan, ana olan, yâr olan kadını sırf tanıttıkları ürün,hizmet,mal artık her ne ise , satışı,dikkat çekiciliği kadın fiziki ,sesi, cazibesi sayesinde artsın diye niyetleri varsa o reklamlarının da, satacakları ürünün de ,kendilerinin de canları insan müsveddeleri çöplüğüne !!
iran rejimi bazen hayırlı işlerde yapabiliyor tebrik kadın mal meta değildir evinin gülüdür süsüdür kadının metalaşmasına hayır !
Diğer Haberler