Kanada'ya meteor böyle düştü!

22 Kasım 2008 18:02
PAYLAŞ
TWITTER

Kanada'nın Alberta eyaletinin kuzeyine meteor düştü. Alberta yerel saatiyle dün 17.30'da meydana gelen olayda, gökyüzü bir anda gündüz gibi aydınlanırken, şiddetli patlama sesi duyuldu. Düşen meteorun sebep olduğu aydınlanma, Manitoba ve Saskatchewan eyaletlerinin Alberta sınırına yakın bazı şehirlerinde de görüldü. Meteorun düşüş anı polis kamerasına böyle yansıdı!

 

İşte meteorun düşüşünün muhteşem fotoğrafları...


 

Edmonton İlkyardım Koordinasyon Merkezi'nden Pierre Bolduc, şehir sakinlerinden yüzlerce ihbar telefonu aldıklarını belirterek, "merkezi arayanların kimi büyük bir uçağın yanarak düşüp infilak ettiğini, kimi bomba patladığını, kimi de büyük bir yangın olduğunu haber verdiler. Biz de ilk önce şaşırdık ama ilgili yerlerden bilgi gelince halkı rahatlattık" dedi.

 

İşte meteorun düşüşünün muhteşem fotoğrafları...

 

Kanada Kraliyet Astronomi Topluluğu üyesi Edmontonlu gökbilimci Alister Ling, meteorun düşüşünü baştan sona kaydettiğini ve görüntüleri Alberta Üniversitesi bilimadamları ile inceleyeceklerini söyledi. Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP) yetkilileri de, ateştopu halinde yere çakılan ve "meteorit" haline gelen meteorun büyüklüğü ve özellikleri ile ilgili bilgilerin, Alberta Üniversitesi;nin yapacağı incelemeden sonra kamuoyuna açıklanacağını belirttiler.

İşte meteorun düşüşünün muhteşem fotoğrafları...

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir